Edukacja przez Szachy

szachy

Oddech dzieci śpieszących do szkoły podtrzymuje świat.
Talmud

23. September 2017, 14:55

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Samouczki

Samouczki Drukuj Poleć znajomemu
06.01.2013.

W samouczkach można obejrzeć lekcje związane z obsługą MS Word 2010, MS Excel 2010, MS PowerPoint 2010  i wyszukiwarki internetowej Google.
Samouczki zostały opracowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Uwaga: filmy składają się z kilku części, po obejrzenie każdego fragmentu kliknij przycisk "Play".

Microsoft Word 2010.

Lekcja 1. W pierwszej lekcji samouczka poznasz podstawowe możliwości programu Microsoft Word. Dowiesz się jak zapisywać, otwierać i stworzyć nowy dokument. Po ukończeniu wszystkich lekcji będziesz w stanie stworzyć atrakcyjny wizualnie dokument i zdobędziesz wiedzę, która ułatwi Ci dalsze poznawanie całego pakietu MS Office.
Lekcja 1 - kliknij w ikonę
word

Lekcja 2. W drugiej lekcji samouczka poznasz podstawowe możliwości edycyjne, takie jak: kopiowanie tekstu, wybór czcionki, zmiana jej rozmiaru i stylu, zarządzanie akapitami i tworzenie listy.
Lekcja 2 - kliknij w ikonę word

Lekcja 3. W trzeciej lekcji samouczka nauczysz się jak wstawić do dokumentu tabelę, obrazek oraz nagłówek i stopkę.
Lekcja 3 - kliknij w ikonę word

Lekcja 4. W czwartej lekcji samouczka dowiesz się jak zmienić układ strony, jej rozmiar, kolor i położenie.
Lekcja 4 - kliknij w ikonę word

Lekcja 5. W piątej i ostatniej lekcji samouczka dowiesz się jak korzystać z narzędzi sprawdzania pisowni, tłumaczenia tekstu, dodawania komentarzy i trybu śledzenia zmian.
Lekcja 5 - kliknij w ikonę word

---------------------------------------------------------------------------------

Microsoft Excel 2010

Lekcja 1. W pierwszej lekcji samouczka poznasz podstawowe możliwości programu Microsoft Excel. Dowiesz się jak wypełniać komórki arkusza danymi oraz jak je formatować. Po ukończeniu wszystkich lekcji stworzysz arkusz, który samodzielnie wykona obliczenia i zaprezentuje dane w postaci tabel i wykresów.
Lekcja 1 - kliknij w ikonę excel

Lekcja 2. W drugiej lekcji samouczka nauczysz się dodawać nagłówki tabeli, filtrować i sortować dane oraz tworzyć tabele wykorzystujące gotowe style i formatowanie warunkowe.
Lekcja 2 - kliknij w ikonę excel

Lekcja 3. W trzeciej lekcji samouczka nauczysz się wykorzystywać podstawowe formuły obliczeń.
Lekcja 3 - kliknij w ikonę excel

Lekcja 4. W czwartej lekcji samouczka nauczysz się wstawiać do arkusza wykres reprezentujący dane zapisane w tabeli.
Lekcja 4 - kliknij w ikonę excel

Lekcja 5. W piątej i ostatniej lekcji samouczka nauczysz się tworzyć tabelę przestawną oraz wykres przestawny.
Lekcja 5 - kliknij w ikonę excel

-------------------------------------------------------------------------------

Microsoft PowerPoint 2010

Lekcja 1. W pierwszej lekcji samouczka poznasz podstawowe możliwości programu Microsoft PowerPoint. Dowiesz się jak dodawać, edytować i usuwać slajdy prezentacji. Po ukończeniu wszystkich lekcji będziesz w stanie stworzyć atrakcyjną prezentację multimedialną.
Lekcja 1 - kliknij w ikonę powerpoint

Lekcja 2. W drugiej lekcji samouczka dowiesz się jak zwiększyć wizualną atrakcyjność prezentacji przy wykorzystaniu motywów oraz jak je edytować.
Lekcja 2 - kliknij w ikonę powerpoint

Lekcja 3. W trzeciej lekcji samouczka nauczysz się stosować efekty przejścia między slajdami prezentacjami.
Lekcja 3 - kliknij w ikonę powerpoint

Lekcja 4. W czwartej lekcji samouczka nauczysz się tworzyć animacje korzystając z dostępnych wzorów.
Lekcja 4 - kliknij w ikonę powerpoint

Lekcja 5. W piątej i ostatniej lekcji samouczka nauczysz się edytować tempo prezentacji oraz zapisywać ją w różnych formatach.
Lekcja 5 - kliknij w ikonę powerpoint

-----------------------------------------------------------------------------

Wyszukiwarka Google

Lekcja1. Wyszukiwanie informacji w internecie. Z tej lekcji dowiesz się, jak korzystać z ciekawych funkcji wyszukiwarki Google: jak stworzyć frazę do wyszukania zaawansowanego, jak wykorzystać tzw. katalogi stron, jak wykorzystać Google w roli kalkulatora i zabezpieczyć się przed niepożądanymi treściami.
Lekcja1 - kliknij w ikonę google

Zmieniony ( 06.01.2013. )