"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Ze szkoły wojennej życia. Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym.
Fryderyk Nietzsche

21. September 2017, 16:15

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wycieczka klas Va i Vb do Wrocławia

Wycieczka klas Va i Vb do Wrocławia Drukuj Poleć znajomemu
20.06.2017.

wroc_29Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 22 czerwca 2017r. uczniowie klas Va i Vb wraz z opiekunami udali się do Wrocławia na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. Pierwszym celem wyprawy było nowoczesne  Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie.

To miejsce, z różnorodnymi technologiami multimedialnymi, interaktywnymi instalacjami, wiernymi replikami, modelami oraz bogatymi  w informacje ekranami  dotykowymi bardzo spodobało się uczniom. Mogli oni przyjrzeć się wodzie  z różnych, fascynujących perspektyw. Dodatkową atrakcją i niespodzianką w upalny dzień okazały się dla dzieci kurtyny wodne zamontowane wzdłuż fasady budynku.

Następnie udano się do oddziału
Muzeum Narodowego we Wrocławiu, by zapoznać się z  obrazem Bitwa pod Racławicami i jego historią. To wielkie dosłownie i w przenośni dzieło zostało namalowane  w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Uczniowie opuszczali budynek rotundy, gdzie wyeksponowany jest obraz, pod wielkim wrażeniem.

Na koniec wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty w jednej z ulubionych przez najmłodszych restauracji szybkiej obsługi, po której
zmęczone, ale i pełne niezapomnianych wrażeń, dzieci wróciły bezpiecznie do domów.
wroc_30 wroc_6 wroc_25 wroc_14
więcej zdjęć

Zmieniony ( 21.08.2017. )