OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych.
Gabriel Laub

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 23:19
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
9 godzin
40 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wycieczka do Złotego Stoku

 foto

Wycieczka do Złotego Stoku Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
18.06.2017.

zs_2Dnia 13. czerwca 2017r. odbyła się wycieczka do Złotego Stoku w ramach projektu historycznego „Dolny Śląsk jakiego nie znacie". Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zabytkiem zlokalizowanym na obszarze Dolnego Śląska oraz kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej.

Tego pięknego, słonecznego dnia uczestnicy wyruszyli o szóstej rano, aby o godzinie dziewiątej trzydzieści zwiedzić kopalnię złota w skład, której wchodzi „Sztolnia Gertruda", „Chodnik Śmierci" i wodospad w „Sztolni Czarnej". Po wyczerpującej przeprawie dzieci udały się na obiad, aby napełnić puste brzuszki i naładować baterie na kolejne atrakcje. Po posiłku grupa podzieliła się na dwie drużyny. Jedni chcieli zostać poszukiwaczami złota, drudzy diamentów. Kolejnym punktem był pokaz czerpania papieru. Przewodnik omówił technikę uzyskania owego materiału pisarskiego, a następnie zaprosił uczniów do samodzielnego wykonania. Ostatnim elementem wyprawy było przejście do Średniowiecznej Osady Górniczej i zwiedzenie Parku Techniki. Uczniowie zostali zapoznani ze średniowiecznymi urządzeniami technicznymi, tj. koło deptakowe, kierat, dźwig ręczny czy młyn stępowy. Każde urządzenie funkcjonuje do dnia dzisiejszego, o czym mogli się przekonać sami uczestnicy. W końcowej fazie zwiedzania uczniowie, przechodząc przez Labirynt Strachu, dotarli do Chaty Kata, który opowiedział im o swojej ciężkiej pracy i o tym jakie kary groziły przestępcom w średniowiecznych czasach.

Chętni zwiedzili również Muzeum Minerałów, a także zakupili pamiątki dla siebie i bliskich. Na koniec wycieczki każdy z uczestników otrzymał certyfikat „Zdobywcy Kopalni Złota".

Na wyjeździe zrealizowane zostały wszystkie punkty programu, a uśmiechnięte twarze uczniów potwierdziły, że wycieczka się udała.

Organizatorem wycieczki była p. Alicja Mikołajczyk.
zs_5 zs_8 zs_9 zs_12
więcej zdjęć

Zmieniony ( 21.08.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »