"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Rozmawiać i poznawać na tym polega szczęście.
Platon

21. September 2017, 23:22

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Konkurs Plastyczny "Baśniomalowanie"

Konkurs Plastyczny "Baśniomalowanie" Drukuj Poleć znajomemu
16.06.2017.

basn Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” w Lubinie zaprosił młodych entuzjastów sztuk plastycznych i literatury dziecięcej do udziału w konkursie plastycznym na stworzenie ilustracji baśni literackiej.

Dzieci miały wykonać rysunkową lub malarską kompozycję obrazującą te wydarzenia z baśni, które je najbardziej urzekły. Celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej, pobudzanie wyobraźni i kreatywności oraz rozwijanie umiejętności plastycznych młodych artystów.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każdy uczestnik mógł zgłosić jedną pracę, wykonaną samodzielnie w dowolnej technice rysunkowej lub malarskiej.

Miło nam oznajmić, że komisję konkursową zachwyciła praca Amelki Siudzińskiej z klasy IIIc. Dziewczynka wykonała pastelami przepiękną ilustrację baśni H.Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Jury, doceniając niezwykły talent Amelii, postanowiło przyznać jej II miejsce w konkursie. Za swoje dzieło dziewczynka otrzymała wspaniałe przybory plastyczne. Amelka, zapowiada, że teraz będzie tworzyła jeszcze piękniejsze prace.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zmieniony ( 21.08.2017. )