"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Jonathan Carroll

21. September 2017, 23:20

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Magiczna noc z Panem Kleksem

Magiczna noc z Panem Kleksem Drukuj Poleć znajomemu
05.06.2017.

kleks_72 czerwca 2017r. o godz. 19.00 uczniowie z klasy IIc i IIe zgromadzili się w szkole, by przeżyć spotkanie  z  Panem Kleksem. Była to magiczna noc, podczas której dzieci zostały zapoznane z biografią  Jana Brzechwy i jego twórczością.

Szczególną uwagę poświęciliśmy „Akademii Pana Kleksa”. Mimo, iż jest to lektura dla dzieci z klasy IV, młodsi uczniowie z dużym zainteresowaniem poznawali treść książki. Wszystkie zajęcia, które odbyły się podczas tej nocy były nauką poprzez zabawę.

Na początku każdy z uczestników musiał wybrać sobie nowe imię rozpoczynające się literą „A”. Następnie, po obejrzeniu fragmentu filmu, przystąpiliśmy do lekcji z „kleksografii”. Ponadto, uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania krzyżówek, rebusów, znajomością wierszy J. Brzechwy oraz zgodną współpracą w grupach i kulturą zachowania.

Dopełnieniem wieczoru była kolacja, podczas której dzieci zjadły pyszną pizzę. Szczególnie atrakcyjny okazał się nocleg w salach lekcyjnych. Wczesnym rankiem, po porannej toalecie, udaliśmy się na słodką bułkę i herbatkę. Po czym nastąpiło rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Zaczarowany świat „kleksografii”.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom za ufundowanie słodyczy, słodkich bułek oraz pizzy. „Noc z Panem Kleksem” przygotowały swoim wychowankom panie Elżbieta Adamczyk - Chełpa i p. Urszula Tyrpa.
kleks_13 kleks_18 kleks_23 kleks_24
więcej zdjęć

Zmieniony ( 30.07.2017. )