"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Bądźcie samoukami, nie czekajcie aż was nauczy życie.
Stanisław Jerzy Lec

21. September 2017, 23:07

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Klasy IIa i IId na wycieczce w Wieliczce i Krakowie

Klasy IIa i IId na wycieczce w Wieliczce i Krakowie Drukuj Poleć znajomemu
02.06.2017.

krakPierwszym celem wyprawy była kopalnia soli w Wieliczce. Wędrując podziemną trasą turystyczną podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby.

Pani  przewodnik podczas wędrówki opowiedziała o historii i tajemnicach Kopalni.
O rządzących nią siłach przyrody i etosie ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Największy zachwyt wzbudziła Kaplica św. Kingi z rzeźbami wykutymi w soli i żyrandolami z solnych kryształów. Następnie udaliśmy się do podziemnego Muzeum Żup Krakowskich gdzie zobaczyliśmy wspaniałe maszyny i narzędzia górnicze.

Z Wieliczki udaliśmy się do Krakowa na nocleg, a drugiego dnia zwiedzaliśmy wspólnie z przewodnikiem Zamek na Wzgórzu Wawelskim, skąd podziwialiśmy urokliwą panoramę miasta. Odwiedziliśmy legendarnego, ziejącego ogniem smoka. Podczas spaceru po Rynku Głównym podziwialiśmy sukiennice, ratusz, pomnik wieszcza Adama Mickiewicza, Kościół Mariacki i wysłuchaliśmy Hejnał Mariacki. Spacerując ulicą Floriańską, podziwialiśmy twórczość krakowskich artystów.

Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń, późną nocą wróciliśmy do domu, była to wspaniała lekcja historii.
krak_1 krak_2 krak_3 krak_4
krak_5 krak_7 krak_8
krak_6
krak_9 krak_10 krak_11 krak_12