OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Każdy nowy dzień jest kwiatem Który zakwita w naszych rękach.
Adam Mickiewicz

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 23:11
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
9 godzin
48 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Lekkoatleci z "Ósemki" mistrzami strefy legnickiej

 foto

Lekkoatleci z "Ósemki" mistrzami strefy legnickiej Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
06.06.2017.
la5 czerwca 2017r. na stadionie RCS w Lubinie odbyły się Mistrzostwach Strefy Legnickiej w Lekkoatletycznych Igrzyskach Szkół Podstawowych. Zawody rozgrywano w dziewięciu konkurencjach lekkoatletycznych:


-bieg sprinterski na 60m,
-biegi na 300m, 600m, 1000m,
-bieg sztafetowy 4x100m,
-bieg sztafetowy „sztafeta szwedzka",
-skok w dal,
-rzut piłeczką palantową,
-pchnięcie kulą.

Po podsumowaniu punktów zdobytych przez wszystkich zawodników, reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły I miejsca!


W zawodach wystartowało ponad 14 reprezentacji szkół z regionu legnickiego.

Start następujących zawodników zakończył się ogromnym sukcesem, ponieważ uzyskali awans do finału wojewódzkiego:
-Jędrzej Majewski: I miejsce w rzucie piłeczką palantową,
-Aleksandra Juszczak: I miejsce w pchnięciu kulą,
-Kacper Grześkiewicz: I miejsce w biegu na 60m,
-Jonatan Borsuk: III miejsce w biegu na 300m,
-Matylda Pytlik:  III miejsce w skoku w dal,
-Filip Maciąg: III miejsce w pchnięciu kulą.

Ponadto wszystkie sztafety naszej szkoły zakończyły swój start na podium:
-I miejsce: sztafeta 4x100m (znakomity czas 52,50s): J. Szwabowicz, J. Majewski, K. Grześkiewicz, F. Maciąg,
-III miejsce: sztafeta szwedzka: J. Borsuk, A. Rubaszewski, O. Jaworski, O. Niedźwiedzki,
-II miejsce: sztafeta 4x100m dziewcząt: M. Pytlik, R. Paszkowska, P. Błaszkiewicz, M. Iwaniec,
-III miejsce: „sztafeta szwedzka”: Z. Żukiewicz, A. Pązik,  O. Pietrzak, N. Pilarz.

Reprezentację szkoły przygotowali nauczyciele wf: p. Andrzej Szyposz i p. Marek Stolarczyk.

Punktacja drużynowa dziewcząt:
-I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8
w Lubinie - 57 punktów,
-II miejsce: SP nr 7 Lubin - 49 punktów,
-III miejsce: SP 1 Góra - 44 punkty,
-IV miejsce: SP Chocianów - 34 punkty,
-V miejsce: SP nr 4 Chojnów - 32 punkty,
-VI miejsce: SP nr 3 Góra - 28 punktów,
-VII miejsce: SP nr 1 Góra - 25 punktów.

Punktacja drużynowa chłopców:
-I miejsce: Szkoła Podstawowa
nr 8 Lubin - 82 punkty,
-II miejsce: SP 1 Góra - 70 punktów,
-III miejsce: SP nr 19  Legnica - 48 punktów,
-IV miejsce: SP nr 1 Polkowice - 38 punktów,
-V miejsce: SP nr 4 Chojnów - 36 punktów,
-VI miejsce: SP Grębocice - 35 punktów,
-VII miejsce: SP nr 7 Lubin - 32 punkty.

Wszystkim sportowcom gratulujemy zdobytych lokat oraz życzymy dalszych sukcesów w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 13 VI we Wrocławiu.
la_1 la_2 la_3 la_4
la_5 la_6 la_7 la_8
la_9 la_10 la_11 la_12
la_13 la_14 la_15 la_16

Zmieniony ( 30.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »