"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Trzeba być kimś, jeśli chce się uchodzić za coś.
Ludwig van Beethoven

21. September 2017, 23:19

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow "Duży czyta małemu"

"Duży czyta małemu" Drukuj Poleć znajomemu
05.06.2017.

duzy_3Jednym z wielu działań podejmowanych w związku propagowaniem czytelnictwa w naszej szkole była akcja „Duży czyta małemu" w ramach projektu „Mądra Szkoła Czyta Dzieciom" Kampanii Społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

To już drugi rok gdy uczniowie kl. IId p. Jagody Szumczyk czytali z swoim młodszym kolegom z Przedszkola Niepublicznego  Planeta Zdrowia, Przedszkola Miejskiego nr 7 i nr 2, bajki, baśnie, wiersze i opowiadania. Przedszkolaki mogły podziwiać umiejętności czytelnicze swoich starszych kolegów i zobaczyć, że wspaniale jest, kiedy można już poczytać samemu. Były też rysunki do pokolorowania tematycznie związane z przeczytanym tekstem.

Celem projektu  jest rozwijanie czytelnictwa u uczniów oraz pomoc w adaptacji do szkoły przedszkolaków ponieważ wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze.
duzy_1 duzy_2 duzy_4 duzy_5
duzy_6 duzy_7

Zmieniony ( 30.07.2017. )