"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Oddech dzieci śpieszących do szkoły podtrzymuje świat.
Talmud

21. September 2017, 16:15

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Powiatowy Konkurs Matematyczny "Matematyka nie zna granic"

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Matematyka nie zna granic" Drukuj Poleć znajomemu
22.05.2017.

mat_017 maja  2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka nie zna granic”. Wzięli w nim udział uczniowie klas piątych szkół podstawowych z Lubina i powiatu lubińskiego.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali różnorodne zadania wymagające zarówno wiedzy i umiejętności matematycznych, jak również logicznego myślenia, kreatywności, umiejętności korzystania ze słowników i encyklopedii, zdolności językowych, manualnych.

Naszą szkołę reprezentował Kazimierz Baszak z klasy Va. Zdobył on VII miejsce. Oprócz nagrody dla siebie, Kaziu zdobył nagrodę dla swojej klasy - przejazd autokarem na wycieczkę.

Konkurs „Matematyka nie zna granic” był drugim konkursem matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w tym roku szkolnym. W miesiącu marcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Praktyczna matematyka” dla zespołów z klas czwartych lubińskich szkół podstawowych. W trakcie konkursu rozwiązywano szereg zadań praktycznie wykorzystujących matematykę. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Błaszczyk i Oliwier Hatka z klasy IVc. Zdobyli oni V miejsce.
mat_1 mat_2 mat_3 mat_4
mat_5a mat_6 mat_7 mat_9

Zmieniony ( 10.07.2017. )