OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

Edukacja przez Szachy

szachy

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Trzeba być kimś, jeśli chce się uchodzić za coś.
Ludwig van Beethoven

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
23. September 2017, 13:05
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
271 dni
19 godzin
54 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Ia rodzinnie w Tarze

 foto

Ia rodzinnie w Tarze Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
16.05.2017.

1a_213 maja 2017r. uczniowie klasy Ia wraz z rodzicami i rodzeństwem, pod opieką wych. p. E. Rogowskiej,  tłumie wybrali się na rodzinny piknik do Tary. Oczywiście poznać Goldena i inne mieszkające w Tarze zwierzęta, ale też miło i nieco niezwykle spędzić sobotnie popołudnie.

Wszystkie założone cele zostały zrealizowane. Golden – imponujących rozmiarów gniadosz - wzbudził szacunek  i oczywiście otrzymał swoją porcję marchewek, jabłuszek i  głaskań. Ale całą miłość dzieci i rodziców  skradły dwie nowe mieszkanki Tary, osiołki Wera i Gabi. Nie tylko śliczne, ale też wdzięczne w przyjmowaniu oznak sympatii, łase na ofiarowane marchewki, mlecze i trawę. Długo nie można było od nich odejść…. Nie mniejszy zachwyt wzbudził świeżo urodzony źrebak z uroczym serduszkiem na czole. Widać wesoła gromada z Ia emanowała bardzo przyjaznymi fluidami, bo końska mama Matuszka bez obaw pozwoliła maluchowi podchodzić do dzieci. Life nie jada jeszcze niczego poza mlekiem swojej mamy, ale głaskanie i przytulanie przyjmuje bardzo chętnie. Również cielak Lukrecja, owce, kozy, wiele innych koni, kuce, psy, koty – każde z nich otrzymało należną porcję głaskania i smakołyków.

Dorosła część wycieczkowej ekipy porozmawiała z prezes Fundacji Tara p. Scarlett Szyłogalis – dzieci miały czas na zabawy oraz uczenie się przyjaznego bycia ze zwierzętami.

Dzięki bardzo pozytywnemu nastawieniu rodziców z klasy Ia, którzy chętnie podchwycili pomysł wspólnego sobotniego wypadu do Tary i stawili się w rodzinnych kompletach, wycieczka udała się znakomicie.  Mimo dużej, bo ponad 60 osobowej grupy wycieczkowiczów, w przyjaznej i chętnie przyjmującej odwiedzających Tarze każdy znalazł coś dla siebie. Czas spędzony z dziećmi, kontakt ze zwierzętami, relaks i odpoczynek od codzienności. Z pewnością cała ekipa Ia powtórzy taki rodzinno – klasowy wyjazd.
1a_20 1a_40 1a_53 1a_85
więcej zdjęć
Zmieniony ( 10.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »