"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Seneka Młodszy

21. September 2017, 16:11

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Dzień Ziemi

Dzień Ziemi Drukuj Poleć znajomemu
26.04.2017.

dz_0 24 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Świętowaliśmy go inaczej niż w ubiegłych latach. W tym dniu uczniowie i pracownicy aktywnie włączyli się w akcję „Bratek dla ósemki”. Zebranymi sadzonkami kwiatów ozdobiliśmy teren wokół szkoły.

Uczniowie klas I-III podjęli się różnorodnych działań ekologicznych na rzecz ochrony środowiska.

Pierwsza klasa ułożyła „Kodeks Młodego Przyrodnika”. Dzieci z klas drugich posprzątały pobliski park oraz podczas happeningu z wielkim zaangażowaniem i przejęciem rozdawały mieszkańcom naszego osiedla ulotki i naklejki, informujące jak oszczędzać wodę, energię i segregować śmieci.

Natomiast uczniowie klas trzecich podczas zajęć plastycznych przenieśli się na „Rajskie wyspy radości” i „Czarne wyspy kłopotów” wykonując plakaty o tematyce ekologicznej.

Obchody Dnia Ziemi były okazją do przypomnienia wszystkim uczniom i mieszkańcom naszego miasta, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy. Święto Ziemi zostało zorganizowane i przygotowane przez panie: U. Tyrpa, E. Adamczyk-Chełpa, K. Gorzelnik i K. Malinowska.
dzz_22 dzz_28 dzz_30 dzz_32
więcej zdjęć

Zmieniony ( 10.07.2017. )