"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć.
Johann Wolfgang Goethe

21. September 2017, 23:06

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Nasza uczennica "Wie wszystko"

Nasza uczennica "Wie wszystko" Drukuj Poleć znajomemu
22.04.2017.

wieOliwia Will z klasy IIIc zajęła I. miejsce w X Powiatowym Konkursie Wiedzy „Wiem Wszystko”, który odbył się 21 kwietnia 2017 roku, zorganizowanym przez Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie. Patronem honorowym konkursu był Starosta Lubiński.

W konkursie brali udział uczniowie klas trzecich szkół podstawowych powiatu lubińskiego – łącznie 26 uczestników.

Naszą szkołę, reprezentowały zwyciężczynie szkolnych eliminacji - Oliwia Will i Marta Wadowska - uczennice pani Krystyny Gorzelnik. Każda z dziewcząt indywidualnie rozwiązywała test sprawdzający wiedzę. W konkursie pojawiały się pytania dotyczące języka polskiego, przyrody, matematyki, edukacji patriotycznej i wiedzy o otaczającym nas świecie.

I. miejsce w X Powiatowym Konkursie Wiedzy „Wiem Wszystko” to nie pierwszy sukces na koncie Oliwki. Dziewczynka reprezentowała naszą szkołę w konkursach m.in. recytatorskich, piosenkarskich, matematycznych, humanistycznych itd. Najświeższe osiągnięcie Oliwii potwierdza, że dziewczynka jest wszechstronnie uzdolniona i rzeczywiście „wie wszystko”.

W piątkowym teście wiedzy pojawiło się ponad 50 zagadnień. Jak mówiła Oliwka, najwięcej trudności przysporzyło jej pytanie o najsłynniejszego polskiego malarza. Organizatorom konkursu chodziło o Jana Matejkę, jednak naszej uczennicy przez głowę przebiegło jeszcze kilka innych nazwisk artystów zasługujących na to miano. Ostatecznie, postawiła na autora „Bitwy pod Grunwaldem” – i to był strzał w 10! Poza tym test nie przysporzył Oliwce większych trudności i oceniła go jako prosty. „O większości z tych rzeczy rozmawialiśmy na lekcjach” – powiedziała nasza laureatka.

Oliwce serdecznie gratulujemy!
wie_1 wie_2 wie_3 wie_5
wie_6 wie_4
Zmieniony ( 02.07.2017. )