OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć.
Johann Wolfgang Goethe

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 23:06
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
9 godzin
53 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Nasza uczennica "Wie wszystko"

 foto

Nasza uczennica "Wie wszystko" Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
22.04.2017.

wieOliwia Will z klasy IIIc zajęła I. miejsce w X Powiatowym Konkursie Wiedzy „Wiem Wszystko”, który odbył się 21 kwietnia 2017 roku, zorganizowanym przez Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie. Patronem honorowym konkursu był Starosta Lubiński.

W konkursie brali udział uczniowie klas trzecich szkół podstawowych powiatu lubińskiego – łącznie 26 uczestników.

Naszą szkołę, reprezentowały zwyciężczynie szkolnych eliminacji - Oliwia Will i Marta Wadowska - uczennice pani Krystyny Gorzelnik. Każda z dziewcząt indywidualnie rozwiązywała test sprawdzający wiedzę. W konkursie pojawiały się pytania dotyczące języka polskiego, przyrody, matematyki, edukacji patriotycznej i wiedzy o otaczającym nas świecie.

I. miejsce w X Powiatowym Konkursie Wiedzy „Wiem Wszystko” to nie pierwszy sukces na koncie Oliwki. Dziewczynka reprezentowała naszą szkołę w konkursach m.in. recytatorskich, piosenkarskich, matematycznych, humanistycznych itd. Najświeższe osiągnięcie Oliwii potwierdza, że dziewczynka jest wszechstronnie uzdolniona i rzeczywiście „wie wszystko”.

W piątkowym teście wiedzy pojawiło się ponad 50 zagadnień. Jak mówiła Oliwka, najwięcej trudności przysporzyło jej pytanie o najsłynniejszego polskiego malarza. Organizatorom konkursu chodziło o Jana Matejkę, jednak naszej uczennicy przez głowę przebiegło jeszcze kilka innych nazwisk artystów zasługujących na to miano. Ostatecznie, postawiła na autora „Bitwy pod Grunwaldem” – i to był strzał w 10! Poza tym test nie przysporzył Oliwce większych trudności i oceniła go jako prosty. „O większości z tych rzeczy rozmawialiśmy na lekcjach” – powiedziała nasza laureatka.

Oliwce serdecznie gratulujemy!
wie_1 wie_2 wie_3 wie_5
wie_6 wie_4
Zmieniony ( 02.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »