OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych.
Gabriel Laub

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 23:09
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
9 godzin
50 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow "Historyczne zabytki Dolnego Śląska"

 foto

"Historyczne zabytki Dolnego Śląska" Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
18.04.2017.

historiaa_012. kwietnia 2017r. odbyła się międzyszkolna sesja popularnonaukowa „Historyczne zabytki Dolnego Śląska". Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów z zabytkami zlokalizowanymi na obszarze naszego województwa oraz promowanie wiedzy o kulturze regionu.

Sesja popularnonaukowa jest jednym z elementów projektu historycznego „Dolny Śląsk jakiego nie znacie", który potrwa trzy lata. W tym roku uczniowie zapoznają się z dolnośląskimi zabytkami, w kolejnym roku szkolnym przybliżone zostaną tradycje i zwyczaje dolnośląskich miast, natomiast za dwa lata uczniowie pogłębią wiedzę na temat królów i książąt Dolnego Śląska.

Podczas sesji każdą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół, który przybliżył zgromadzonym wybrany przez siebie dolnośląski zabytek. Szkoła Podstawowa nr 9 przedstawiła historię Zamku Książ. Szkoła Podstawowa nr 10 zapoznała uczestników z Opactwem Cystersów w Lubiążu. Gimnazjum w Lubinie zaprezentowało Kościół Wang w Karpaczu, natomiast Szkoła Podstawowa nr 8 ukazała losy Twierdzy Srebrnogórskiej. Naszą szkołę reprezentowali Zofia Woroniecka z kl. VI b, Pascal Rutkowski z kl. Va oraz Mikołaj Stąporek z kl. Vb.

Przedsięwzięcie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, które na pewno zostanie uczestnikom na długo w pamięci. Już się nie możemy doczekać kolejnego spotkania.

Organizatorkami tego wydarzenia były p. Alicja Mikołajczyk i p. Krystyna Filon.
historia_1 historia_2 historia_3 historia_4
historia_5 historia_6 historia_7 historia_8

Zmieniony ( 02.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »