"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Seneka Młodszy

21. September 2017, 16:17

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow "Świat liczb zwykłych i niezwykłych"

"Świat liczb zwykłych i niezwykłych" Drukuj Poleć znajomemu
18.04.2017.

liczby_1W marcu i kwietniu 2017r. w naszej szkole realizowany był Edukacyjny Projekt Międzyprzedmiotowy pod hasłem „Świat liczb zwykłych i niezwykłych.” Projekt skierowany był do uczniów klas IV – VI.

Celem projektu była popularyzacja matematyki, pogłębianie i utrwalanie wiedzy matematycznej, pobudzanie uczniów do aktywności twórczej, wyzwalanie i wzmacnianie motywacji do matematyki, pokonanie strachu przed matematyką, rozwijanie samodzielności, inicjatywy, pasji twórczych, kształtowanie umiejętności prezentowania swojej pracy na forum szkoły.

W ramach projektu uczniowie wykonywali na różnych przedmiotach ciekawe zadania. Na języku polskim ich zadaniem było napisanie pracy literackiej na temat: „Moja przygoda w świecie liczb zwykłych i niezwykłych”. Na plastyce tworzono pracę: „Wariacje plastyczne z liczbami”, na przyrodzie uczniowie szukali liczb, a swoje poszukiwania przelewali na papier w postaci różnych diagramów i wykresów. Historia miała za zadanie ukazać ważne liczby (daty) w historii naszej Ojczyzny. Na języku angielskim i niemieckim wykonywali domino matematyczno – językowe. Na matematyce wyszukiwali w różnych źródłach informacje na temat liczb i przedstawiali je w postaci reklamy liczby. Uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne na temat liczb.

Wyniki prac uczniów mogliśmy podziwiać na wystawie na II piętrze. Prace matematyczne pod hasłem „Liczbo, zareklamuj się” oraz literackie „Moja przygoda w świecie liczb zwykłych i niezwykłych”, przybrały formę konkursu.

Podsumowaniem projektu był montaż słowno – muzyczny „Świat liczb zwykłych i niezwykłych”. Mogliśmy tam obejrzeć dwie najciekawsze prezentacje multimedialne Malwiny Liszki z klasy VIc oraz Oliwii Szwabowicz z klasy Vb. Wszyscy mogli przysłuchać się jak zakończyła się Kłótnia liczb. Podczas rapowej piosenki można było dowiedzieć się dlaczego należy być Ostrożnym z zerem. Doskonały matematyk to nie ten, który się przechwala. Postać Suma pokazała nam, co może wynikać z przechwałek. Najlepsza praca literacka, Aleksandry Świerczyńskiej z klasy Va, ukazała wszystkim jak ciekawa jest kraina liczb. Podczas uroczystości pani Dyrektor Bożena Małek wręczyła nagrody w konkursach przeprowadzonych w ramach projektu.

W konkursie matematycznym „Liczbo zareklamuj się” I miejsce otrzymała Weronika Gorgoń z kasy VIa, II miejsce – Magdalena Tyrpa z klasy Va, III miejsce – Oliwia Gryglicka z klasy VIc, wyróżnienia otrzymali: Malwina Liszka – klasa VIc, Jakub Sznip – klasa IVc, Zofia Woroniecka – klasa VIb, Oliwia Jajko – klasa VIb, Julita Makaruś – klasa VIa.

W konkursie literackim I miejsce zdobyła Aleksandra Świerczyńska z klasy Va.

Całość uroczystości zakończyła wiązanka piosenek z liczbami w tle.

Projekt realizowany był pod kierunkiem p. Anny Krupskiej i p. Ilony Pałuchy. Do realizacji projektu włączyli się uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem p. Anety Biernat, p. Jolanty Borowskiej, p. Krystyny Filon. p. Marty Jarząbek, p. Sylwii Kruglińskiej, p. Alicji Mikołajczyk i p. Joanny Starzyńskiej.
liczby_3 liczby_31 liczby_49 liczby_51
więcej zdjęć

Zmieniony ( 02.07.2017. )