OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Ten, kto biedny i szczęśliwy, jest bogaty, że bardziej nie trzeba.
William Shakspere

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 23:13
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
9 godzin
46 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Międzynarodowy Dzień Teatru "Melpomena"

 foto

Międzynarodowy Dzień Teatru "Melpomena" Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
18.04.2017.

melpomen_7W naszej szkole już po raz siedemnasty obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru „Melpomena”. Na tej uroczystości honorowymi gośćmi były: p. dyrektor Bożena Małek i p. wicedyrektor Krystyna Filon.


"Teatr ma bardzo bogatą tradycję, sięgającą starożytnej Grecji. Tutaj mniej więcej dwa i pół tysiąca lat temu powstały pierwsze budowle teatralne. Były usytuowane pod gołym niebem. Spadziste rzędy miejsc dla publiczności półkoliście otaczały plac zwany sceną. Wchodzili na nią aktorzy i według ustalonych reguł wygłaszali mowy lub prowadzili rozmowy. Często zakładali wysokie buty, zwane koturnami, oraz maski: do poważnych sztuk, czyli tragedii - smutne, do komedii - wesołe. Aktorami mogli być tylko mężczyźni. Podczas występów towarzyszył im chór męski..."

Podczas apelu dla uczniów klas I-III, swój dorobek teatralny zaprezentowały dzieci z klasy IIIc ze Szkolnego Koła Teatralnego „Pchełki”. Młodzi aktorzy przedstawili dwie sztuki teatralne „Nie ma tego złego” oraz „Mucha przed sądem”. W przerwie między spektaklami wystąpiła uczennica z klasy IIc Maja Gacek. Dziewczynka zaprezentowała Teatr Jednego Aktora w wierszu „Bąk”.

Całą tą uroczystość rozpoczęli uczniowie z klasy IIId, Wiktoria Szczepańczyk i Kacper Detyna, którzy przybliżyli wszystkim gościom specyfikę i wyjątkowość teatru. Występy wszystkich uczniów oklaskiwane były wielkimi brawami.

W trakcie tego spotkania odbyło się również podsumowanie dwóch szkolnych konkursów „Mistrz Ortografii dla klas II” i „Omnibusek”. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.


29 marca w czytelni szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas drugich, który zorganizowały: p. Krystyna Gorzelnik, i p. Krzysztofa Malinowska.
Wyniki konkursu:
-I miejsce: Leon Kopeć klasa IIb,
-II miejsce: Wiktoria Iwanicka klasa IIa,
-III miejsce: Łukasz Leśniewski klasa IIe.
Leon Kopeć będzie reprezentował naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas drugich szkół podstawowych „Mistrz Ortografii”. Trzymamy mocno kciuki!

Natomiast 3 kwietnia przedstawiciele z klas III uczestniczyli w konkursie wiedzy „Omnibusek”. Zadaniem 25 uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 60 zadań. Pytania dotyczyły opanowanych już wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, ale również wiedzy znacznie wykraczającej poza edukację wczesnoszkolną.
Tytuł „Omnibusek 2017” otrzymały uczennice z klasy IIIc: Marta Wadowska, Oliwia Will, Aleksandra Kupiec. Marta i Oliwia będą reprezentowały naszą szkołę na powiatowym konkursie wiedzy „Wiem Wszystko”. Szkolny konkurs przygotowały panie: U. Tyrpa, E. Adamczyk-Chełpa. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszego zdobywania wiadomości!


Całą uroczystość przygotowały: p. Krystyna Gorzelnik i p. Krzysztofa Malinowska.
melpomen_2 melpomen_13 melpomen_28 melpomen_34
 więcej zdjęć
Zmieniony ( 02.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »