"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Minęły czasy szczęśliwej prostoty, trzeba się uczyć, upłynął wiek złoty
Ignacy Krasicki

21. September 2017, 16:16

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Kolejni wicemistrzowie Dolnego Śląska w minisiatkówce

Kolejni wicemistrzowie Dolnego Śląska w minisiatkówce Drukuj Poleć znajomemu
08.04.2017.

5a_2 Po wygraniu Strefy Legnickiej, uczniowie z klasy Vb 6 kwietnia 2017r. wybrali się do Wałbrzycha, gdzie wzięli udział w rozgrywkach finałowych Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce w swojej kategorii wiekowej.

Nasi chłopcy spisali się znakomicie, dorównali osiągnięciem swoim kolegom z klasy szóstej i również tak jak oni, zdobyli srebrny medal.

Przegrali, i to nieznacznie, tylko jeden mecz z zespołem  SP 4 w Świdnicy i tylko mniejsza ilość wygranych setów w całym turnieju zadecydowała o tym, że nie zdobyliśmy złotego medalu. Byliśmy naprawdę blisko. Nauczycielem i trenerem obu zespołów jest p. Marek Stolarczyk. Systematyczna i cierpliwa praca, przyniosła bardzo dobre efekty. We wszystkich etapach rozgrywek brało udział ponad 400 szkół z całego Dolnego Śląska i znaleźć się w gronie czterech najlepszych, jest wielkim osiągnięciem Ósemki.

A już niedługo początek sezonu piłkarskiego i lekkoatletycznego, tu również liczymy na dobre wyniki naszych uczniów. Gratulacje za dotychczasowe sukcesy dla drużyny i trenera!

W finale dolnośląskim w Wałbrzychu naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Maciej Bugajski, Mikołaj Stąporek, Michał Zasada, Dawid Czernatowicz, Miłosz Pala, Oskar Bieleń, Patryk Stępień, Jan Klonowski.

Ostateczna kolejność turnieju:
-I miejsce SP 50 Wrocław,
-II miejsce: SP 8 Lubin,
-III miejsce: SP 4 Świdnica,
-IV miejsce: SP 1 Kamienna Góra.
5a_1 5a_3 5a_4

Zmieniony ( 02.07.2017. )