Edukacja przez Szachy

szachy

Minęły czasy szczęśliwej prostoty, trzeba się uczyć, upłynął wiek złoty
Ignacy Krasicki

23. September 2017, 15:00

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Program edukacyjny "Od uprawy do potrawy"

Program edukacyjny "Od uprawy do potrawy" Drukuj Poleć znajomemu
02.04.2017.

smak30 marca 2017r. klasa IIIe wraz z wychowawcą p. Chrystianem Haliczem wzięła udział w programie edukacyjnym organizowanym przez sieć sklepów Tesco - „Od uprawy do potrawy”. Miejscem ekspedycji było Tesco w Lubinie.

Podczas wycieczki – wyprawy uczniowie zdobywali wiedzę o pochodzeniu produktów, ich sezonowości, konieczności różnicowania diety w zależności od pór roku. Dowiedzieli się, że warto bazować przede wszystkim na lokalnych, regionalnych produktach. Uczniowie mieli też okazję spróbować różnorodnych nieprzetworzonych produktów (owoców i warzyw, nasion i ziaren, orzechów, ziół). Nauczyli się też prawidłowo czytać etykiety, ponieważ często dwa, na pierwszy rzut oka identyczne produkty, mogą się bardzo różnić. Część ekspedycji poświęcona była właściwemu przechowywaniu żywności oraz konieczności jej poszanowania (niemarnowania). Nie zapomniano też o roli wody i o prawidłowym nawodnieniu organizmu.

Finałem ekspedycji smaku była możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy podczas samodzielnego przygotowania zdrowego posiłku, tj. deseru na bazie jogurtu naturalnego, orzechów i świeżych owoców. Nawigatorem naszej wyprawy była p. Ewelina Klocek, której bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę. Na zakończenie wizyty w sklepie Tesco dzieci otrzymały: książeczki edukacyjne oraz paczki ze zdrowymi przekąskami.

Było pysznie i zdrowo! To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.
smak_1 smak_2 smak_3 smak_4
smak_5 smak_6 smak_7 smak_8
smak_9 smak_10 smak_11 smak_12

Zmieniony ( 27.05.2017. )