"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Nauka jest jak niezmierne morze.Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.
Stefan Żeromski

21. September 2017, 23:21

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Przedszkolaki wesołe, zdobywają szkołę

Przedszkolaki wesołe, zdobywają szkołę Drukuj Poleć znajomemu
30.03.2017.

p_0W dniach 21-27 marca 2017r. klasa IIIe wraz z wychowawcą p. Chrystianem Haliczem, trzykrotnie gościła młodsze dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Lubinie. Tematem przewodnim spotkania była wiosna.

Innowacja objęła grupę przedszkolaków realizujących roczne przygotowanie przedszkolne (gr. VI "Sówki", gr. VII "Krasnale", gr. VIII "Promyczki") oraz uczniów klasy IIIe, którzy  współprowadzili lub uczestniczyli w dodatkowych zajęciach wychowawczo-edukacyjnych dla dzieci przedszkolnych. Spotkania przedszkolaków z uczniami szkoły polegały na prezentowaniu przedszkolakom krótkich inscenizacji, prezentacji utworów literackich, tworzeniu wspólnej pracy przestrzennej - pt. "Wiosenna łąka" oraz zapoznawaniu młodszych kolegów i koleżanek ze szkołą i panującymi w niej zasadami.

Celem spotkania był wzrost motywacji dzieci przedszkolnych do systematycznej pracy i powstanie więzi emocjonalnych ze szkołą, a także kształtowanie takich cech jak: samodzielność; otwartość na nowe doświadczenia; chęć podejmowania wyzwań oraz rozwój ważnych kompetencji społecznych: umiejętności zawierania przyjaźni, planowania, organizacji zajęć i podejmowania decyzji.

Uczniowie szkoły mieli możliwość rozwoju umiejętności właściwej współpracy z młodszym kolegą - przedszkolakiem, rozwijania empatii i wrażliwości oraz umiejętności komunikacyjnych.
p_1 p_2 p_3 p_4
p_5 p_6 p_7 p_8

Zmieniony ( 27.05.2017. )