"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Seneka Młodszy

21. September 2017, 16:15

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Międzyszkolny konkurs "Kulinarne potyczki"

Międzyszkolny konkurs "Kulinarne potyczki" Drukuj Poleć znajomemu
29.03.2017.

kuchnia_124 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubinie odbył się Międzyszkolny Konkurs dla klas III „Kulinarne potyczki”. Głównym celem konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy o zdrowym odżywianiu, a także rozwijanie pasji kulinarnych.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczennic z klasy IIIe: Weronika Nowak, Oliwia Rysz i Julia Smęda - Figurska (wychowawca p. Ch. Halicz).

Dziewczynki wykazały się znajomością piramidy żywienia, rozpoznawania przypraw i ziół, umiejętnościami kulinarnymi (dekorowanie wyrobów cukierniczych, wykonanie sałatki owocowej) oraz sztuką nakrywania stołu. Świetnie sprawdziły się również w pracy zespołowej. Konkurs był znakomicie przygotowany, a jury bardzo skrupulatnie oceniało poszczególne zadania.

W konkursie nasze uczennice zdobyły III miejsce. W nagrodę otrzymały wspaniałe książki kucharskie oraz drobne upominki.
kuchnia_2 kuchnia_3 kuchnia_4 kuchnia_5
kuchnia_7 kuchnia_8 kuchnia_9 kuchnia_10

Zmieniony ( 27.05.2017. )