"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Wiesz... gdy się jest bardzo smutnym, lubi się zachody słońca...
~Antoine de Saint-Exupéry

21. September 2017, 16:14

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Grenlandia - lekcja biblioteczna

Grenlandia - lekcja biblioteczna Drukuj Poleć znajomemu
24.02.2017.

g9 lutego 2017r., klasa IIIe, wraz z wychowawcą, po raz kolejny miała okazję uczestniczyć w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Bibliotece Multimedialnej „Czytnik".

Tym razem poświęconą lekturze Cz. Centkiewicza pt. „Anaruk chłopiec z Grenlandii". Lekcja miała za zadanie przybliżyć dzieciom treść - aktualnie przerabianej – lektury.

Na początek uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści pani Izabeli o życiu na największej wyspie świata - Grenlandii, historii powstania książki i prezentacji różnych jej wydań oraz treści opowiadania - życia codziennego rodziny małego Eskimosa.

Dzieci ciekawie opowiadały o życiu dwunastoletniego Anaruka, w grupach rozwiązywały zagadki dotyczące lektury oraz wiedzy na temat największej wyspy na Ziemi.
g_1 g_2 g_3 g_4
g_5 g_6 g_7 g_8

Zmieniony ( 28.04.2017. )