OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Wiesz... gdy się jest bardzo smutnym, lubi się zachody słońca...
~Antoine de Saint-Exupéry

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 16:16
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
16 godzin
43 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wycieczka klas IVa i Vb do Teatru Muzycznego "Capitol"

 foto

Wycieczka klas IVa i Vb do Teatru Muzycznego "Capitol" Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
08.02.2017.

capitol_02 lutego 2017r. uczniowie klas IVa i Vb wraz z wychowawczyniami p. Anetą Biernat oraz p. Alicją Mikołajczyk wybrali się do Teatru Muzycznego „Capitol”  we Wrocławiu, by obejrzeć przedstawienie pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Dzieci miały okazję podziwiać  spektakl zrealizowany z prawdziwym rozmachem. Okazał się on pełen barwnych kostiumów, efektów specjalnych i – nieodzownej szczególnie w bajkach dla dzieci – teatralnej magii. Scenariusz powstał na kanwie książek Franka L. Bauma. Przesłanie i fabuła spektaklu są mądre i proste: mała dziewczynka Dorotka, porwana przez tornado z farmy w Kansas ląduje ze swoim pieskiem Toto w baśniowej Krainie Oz. Spotyka tam Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa  i Stracha Na Wróble, i razem z nimi wyrusza na poszukiwaniu Czarnoksiężnika Oza. Każdy  z podróżników chce go poprosić o dar, którego mu we własnym mniemaniu brak. Wśród wielu przygód, pełnych baśniowych istot, dobrych i złych czarownic, po niezwykłych zwrotach akcji cała czwórka dociera w końcu na miejsce, gdzie okazuje się, że to wszystko, czego tak pragnie, już dawno przecież ma. Bo tego, co najważniejsze, nie trzeba szukać daleko – wszyscy mamy dość odwagi, rozumu i serca, by pokonać wszelkie przeciwności, musimy tylko te cechy w sobie odkryć.

Po wrażeniach, których dostarczył kontakt ze sztuką sceniczną młodzi teatromani mieli okazję zwiedzić kuluary teatru. Zostali zaproszeni przez przewodników do obejrzenia wszystkich zakątków tego olbrzymiego, bo liczącego sobie 1800m2 gmachu. Szczególne wrażenie wywarł na nich pobyt za kulisami, gdzie z bliska mogli podziwiać barwne dekoracje i kostiumy, które jeszcze kilka minut wcześniej oglądali na scenie. Bardzo spodobała się również dzieciom strefa relaksu, przygotowana po to, by widzowie mogli wypocząć na wygodnych leżakach, podziwiając ścianę z prawdziwych tropikalnych roślin. Uznali, że takie miejsce w naszej szkole cieszyłoby się wielką popularnością wśród uczniów. Dzieci już planują kolejny wyjazd do „Capitolu”.
capitolt_1 capitolt_2 capitolt_3 capitolt_4
capitolt_5 capitolt_6 capitolt_7 capitolt_8
capitolt_9
capitolt_10 

Zmieniony ( 28.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »