"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.
Adam Mickiewicz

21. September 2017, 16:12

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Krąg"

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Krąg" Drukuj Poleć znajomemu
05.02.2017.

kragNa początku grudnia 2016r. uczniowie klas IV- VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”. Celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie, propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych oraz aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.

Uczestnicy mogli wziąć udział, w jednej z dwóch form konkursu:
-teście konkursowym, pt. „Państwo Polskie - Państwo Piastów",
-konkursie prac indywidualnych, „Przewodnik historyczny po Polsce - miejsca, które warto odwiedzić.”

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły otrzymały dyplom z wynikiem bardzo dobrym. Są to:
-Kalina Kluczyńska z kl. V b, która wykazała się dużą wiedzą, nt. Dynastii Piastów" w teście konkursowym.
-Natalia Buras z kl. VI b, która wykonała piękny album prezentujący historyczne, warte obejrzenia miejsca na terenie Polski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorem konkursu była p. Alicja Mikołajczyk

Zmieniony ( 28.04.2017. )