Edukacja przez Szachy

szachy

Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć.
Johann Wolfgang Goethe

23. September 2017, 15:01

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Karnawałowy styczeń w wolontariacie

Karnawałowy styczeń w wolontariacie Drukuj Poleć znajomemu
01.02.2017.
ball_131 stycznia 2017r., po raz 14, odbył się Integracyjny Bal Karnawałowy „Baw się razem z nami - Twoimi przyjaciółmi”, który został zorganizowany przez wolontariuszy z TPD przy SP8 i SLO oraz p. Elżbietę Michalak i p. Agnieszkę Radomską.

Bal skierowany był do osób niepełnosprawnych, w którym brali udział podopieczni wraz z opiekunami (ok. 200 osób) z:
-Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przytulisko”,
-WTZ „Kameleon”,
-WTZ „Promyk”,
-WTZ „Słoneczko”,
-Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych,
-Stowarzyszenia „A Tacy Sami”,
-Stowarzyszenia „Równe Szanse”,
-Stowarzyszenia „Dać Nadzieję”,
-WTZ „Kameleon”,
-oraz wolontariusze z SLO i SP8, którzy przygotowali poczęstunek.

Nasze przedsięwzięcia cieszą się wciąż rosnącą popularnością, mają na celu integrację osób zdrowych z niepełnosprawnymi i dostarczają wszystkim uczestnikom ogromną radość i niezapomniane wrażenia. W przygotowaniu tak dużej imprezy korzystamy z pomocy uczniów i ich rodziców, którzy  z chęcią przygotowują poczęstunek: kupują napije i słodkości oraz pieką pyszne ciasta. Za ten dar serca serdecznie im dziękujemy.
ball_2 ball_4 ball_6 ball_11
 więcej zdjęć

Również styczniu 2017r. opiekun wolontariatu, pani Ela Michalak wraz z wolontariuszami brała udział w spotkaniu integracyjnym „Podaruj Dzieciom Uśmiech”.

Jak co roku w karnawale organizujemy spotkanie wolontariuszy z dziećmi niepełnosprawnymi z zaprzyjaźnionej klasy. Wspólne zabawy integracyjne, konkursy plastyczne, poczęstunek, to ogromna radość dla tych dzieci.

Na to spotkanie zorganizowaliśmy akcję charytatywną, z której dary i słodycze przekazujemy dzieciom podczas spotkania oraz do świetlicy szkolnej. Widok uradowanych dzieci obdarowanych podarunkami świadczy o tym, że warto pomagać.

Dziękujemy uczestnikom i darczyńcom naszych akcji.
wol_spotkaniee_1 wol_spotkaniee_2 wol_spotkaniee_3 wol_spotkaniee_4
wol_spotkaniee_5 wol_spotkaniee_6 wol_spotkaniee_7 wol_spotkaniee_8
wol_spotkaniee_9 wol_spotkaniee_10 wol_spotkaniee_11 wol_spotkaniee_12
wol_spotkaniee_13 wol_spotkaniee_14 wol_spotkaniee_15 wol_spotkaniee_17