"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Nauka jest jak niezmierne morze.Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.
Stefan Żeromski

21. September 2017, 23:15

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Dokarmiamy ptaki zimą

Dokarmiamy ptaki zimą Drukuj Poleć znajomemu
05.02.2017.

ptaki_21 lutego klasy IIa (wych. p. J. Łagocka) i IId (wych. p. J. Szumczyk) włączyły się w „Akcję dokarmiania ptaków”. Życie dzikich zwierząt uzależnione jest od pożywienia, jakiego dostarcza im przyroda. Rytm ich życia podporządkowany jest porom roku. Zima jest dla nich najtrudniejszym okresem.

Ptaki, które żywią się owadami i drobnymi płazami na czas zimy odleciały do ciepłych krajów. Pozostały tylko te, które żywią się nasionami i owocami roślin, jednak obfite opady śniegu utrudniają im dostęp do pożywienia.

Z tego powodu uczniowie klasy IIa i IId włączyli się w akcję dokarmiania ptaków, otworzyliśmy na parapecie okna naszej klasy ptasią stołówkę - wystawiliśmy karmnik dla ptaków, do którego systematycznie wsypywać będziemy ziarna zbóż i rozwiesiliśmy na drzewach w parku specjalny pokarm, który dostarczył pan Marcin Duszyński, za który bardzo dziękujemy, szczególnie wdzięczni są skrzydlaci przyjaciele.

Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji, ale także, satysfakcję i wiele radość.
ptaki_1 ptaki_3
ptaki_4 ptaki_5
ptaki_6 ptaki_7 ptaki_8

Zmieniony ( 28.04.2017. )