Edukacja przez Szachy

szachy

Rozmawiać i poznawać na tym polega szczęście.
Platon

23. September 2017, 15:01

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Sukces SP 8 w Rejonowym Konkursie Recytatorskim

Sukces SP 8 w Rejonowym Konkursie Recytatorskim Drukuj Poleć znajomemu
26.01.2017.

rec_20W środę 25 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Lubinie już po raz trzeci odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W tym roku jego tytuł brzmiał „Koci czar - miau, miau”.

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie jednego dowolnego utworu poetyckiego o tematyce związanej z kotem.

Oczywiście wśród miłośników kociej poezji nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. Były to Oliwia Stefanowska, uczennica klasy IIIc i Natalia Malina z klasy IIa.

Celem konkursu było rozbudzanie zamiłowania do czytania poezji, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów na scenie. Podczas recytacji nie można było gestykulować i używać rekwizytów. Ocenie podlegała: dykcja, interpretacja utworu, intonacja i dobór tekstu do predyspozycji dziecka.

Miło nam zakomunikować, że Nagrodę Grand Prix otrzymała Oliwia Stefanowska - opiekun p. K. Gorzelnik, a wyróżnienie zdobyła Natalia Malina, opiekun p. J. Łagocka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
rec_30 rec_40 rec_50
rec_60 rec_100

Zmieniony ( 14.04.2017. )