"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Jonathan Carroll

21. September 2017, 16:18

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Nowe wyposażenie pracowni językowych

Nowe wyposażenie pracowni językowych Drukuj Poleć znajomemu
26.01.2017.

sala202ok_1Baza naszej szkoły została wzbogacona o dwie nowoczesne i elektroniczne pracownie językowe.
To niezastąpione rozwiązanie wspomaga naukę języków obcych, koncentruje uwagę uczniów, zmusza do skupienia i intensywnej pracy.

Pracownie umożliwiają swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Z pracownią językową skuteczność przyswajania nowej wiedzy zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania.

Zastosowanie tych nowoczesnych urządzeń to również zachęta dla uczniów – efektowne zajęcia są interesujące i zostaną zapamiętane.
Pracownie językowe, w której wykorzystywane są innowacyjne systemy multimedialne usprawniające i uprzyjemniające naukę, to przyszłość nauki języków obcych.

„… łatwiej się uczę języka obcego, więcej rozumiem. Dzięki słuchawkom lepiej mogę się wsłuchać w słowa tekstu lub te wypowiadane przez nauczyciela, lepiej słyszę wypowiedzi innych, nawet jeśli ktoś siedzi dalej, lekcje są ciekawe i urozmaicone, lepiej rozwiązuje się ćwiczenia, możemy pracować w parach nie słysząc innych, tylko siebie wzajemnie, w żadnej szkole tego nie widziałem…” to tylko niektóre z samych pozytywnych opinii naszych uczniów po lekcjach języka niemieckiego i angielskiego, które odbywają się w pracowniach językowych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt na miarę XXI wieku.

Zaletę i wszechstronne korzyści pracowni językowych dostrzegają również nauczyciele naszej szkoły. Uczniowie mogą pracować w parach oraz indywidualnie. Każdy uczeń ma własne stanowisko wyposażone  w słuchawki oraz wbudowany mikrofon. Pozwala to na bezpośredni kontakt głosowy z nauczycielem lub wybranym uczniem. Nauczyciel decyduje o formie pracy, używając odpowiednio licznych przycisków na panelu, a funkcja podsłuchu wybranych par umożliwia bezpośrednią kontrolę wypowiedzi uczniów oraz możliwość ewentualnego korygowania ich wymowy oraz wiadomości.

Nowoczesne pracownie językowe w naszej szkole to idealne rozwiązanie, aby ćwiczyć z uczniami komunikację, która zajmuje kluczowe miejsce w nauczaniu języków obcych oraz aby jeszcze lepiej przygotować  dzieci i młodzież do egzaminów z języka niemieckiego i angielskiego.

Sala 202
sala202ok sala202ok_2 sala202ok_3 sala202ok_4

Sala 213
sala213ok sala213ok_1 sala213ok_2 sala213ok_3