"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Nauka to pokarm dla rozumu.
Lew Tołstoj

21. September 2017, 16:11

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Poranek listopadowy z polskimi patriotami

Poranek listopadowy z polskimi patriotami Drukuj Poleć znajomemu
05.11.2016.
118Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole to doskonała okazja, aby wśród uczniów kształtować więź z krajem ojczystym i szacunek dla własnego państwa. W obecnych czasach potrzebne jest szczególne podejście do wychowania patriotycznego.

W poniedziałkowy  poranek 14 listopada 2016 r. odbył się apel poświęcony 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ta niecodzienna lekcja miała na celu wyzwolić w uczniach uczucia radości, dumy z tego, że są Polakami. Uświadomić im, że nie wszystkie narody mają tyle szczęścia. Mimo listopadowego smutku za oknami, to powinno być radosne święto.

Hasłem przewodnim uroczystości, którą przygotowała klasy Vb były słowa: BÓG, HONOR I OJCZYZNA. Młodzi wykonawcy uzmysłowili swoim rówieśnikom, że obowiązki wobec Ojczyzny ma się już od najmłodszych lat, jest to nauka, szacunek dla symboli narodowych, troska o język ojczysty, kultywowanie polskich tradycji narodowych.

Dodatkowo do scenariusza zostały włączone postacie naszego ukochanego papieża Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego oraz Danutę Siedzikównę, ps. Inka i Feliksa Selmanowicza, ps. Zagończyk.

Pani dyrektor Krystyna Filon była zbudowana postawą swoich uczniów. Pochwaliła klasę biorącą udział w świątecznym spotkaniu za właściwą postawę.

Poranek listopadowy przygotowały p. Katarzyna Zakrzewska i p. Agnieszka Radomska.

Zmieniony ( 15.02.2017. )