"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Autorzy graffiti przemycają talenty, których szkoła nie zdołała wybić.
Lidia Jasińska

21. September 2017, 23:22

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Konferencja historyczna

Konferencja historyczna Drukuj Poleć znajomemu
17.12.2016.

koferencja Uczniowie naszej szkoły: Zosia Woroniecka, Tosia Biernat i Filip Maciąg, z nauczycielem historii panią Krystyną Filon, w dniu 9 XII 2016 r. uczestniczyli w Powiatowej Konferencji Historycznej poświęconej 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Konferencja odbyła się w Zespole Szkół nr 3.

W czasie konferencji wysłuchano wykładu historyka z Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe” na temat stanu wojennego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń w Lubinie z tego okresu. Dużo ciekawych informacji na temat roli Instytutu Pamięci Narodowej w edukacji historycznej przedstawił wszystkim uczestnikom konferencji dr hab. Robert Klementowski, Naczelnik Biura Badań Historycznych IPN we Wrocławiu.

Konferencja poszerzyła wiedzę uczniów na temat stanu wojennego w Polsce, a także dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu ciekawych informacji dotyczących bohaterów z czasów II wojny światowej, lat powojennych oraz stanu wojennego naszego regionu.

Zmieniony ( 14.04.2017. )