OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Autorzy graffiti przemycają talenty, których szkoła nie zdołała wybić.
Lidia Jasińska

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 23:22
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
9 godzin
37 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Konferencja historyczna

 foto

Konferencja historyczna Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
17.12.2016.

koferencja Uczniowie naszej szkoły: Zosia Woroniecka, Tosia Biernat i Filip Maciąg, z nauczycielem historii panią Krystyną Filon, w dniu 9 XII 2016 r. uczestniczyli w Powiatowej Konferencji Historycznej poświęconej 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Konferencja odbyła się w Zespole Szkół nr 3.

W czasie konferencji wysłuchano wykładu historyka z Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe” na temat stanu wojennego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń w Lubinie z tego okresu. Dużo ciekawych informacji na temat roli Instytutu Pamięci Narodowej w edukacji historycznej przedstawił wszystkim uczestnikom konferencji dr hab. Robert Klementowski, Naczelnik Biura Badań Historycznych IPN we Wrocławiu.

Konferencja poszerzyła wiedzę uczniów na temat stanu wojennego w Polsce, a także dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu ciekawych informacji dotyczących bohaterów z czasów II wojny światowej, lat powojennych oraz stanu wojennego naszego regionu.

Zmieniony ( 14.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »