"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Żeby być sobą, trzeba być kimś.
Stanisław Jerzy Lec

21. September 2017, 23:02

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Ia gośćmi Warsztatów Terapii Zajęciowej

Ia gośćmi Warsztatów Terapii Zajęciowej Drukuj Poleć znajomemu
21.12.2016.

ter_020 grudnia 2016r. uczniowie klasy Ia byli gośćmi Stowarzyszenia Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych Równe Szanse. Po przyjściu zostali zaproszeni do obejrzenia przedstawienia „Dziewczynka z zapałkami”, przygotowanego przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Słoneczko” i „Promyk”.

Przedstawienia bardzo się podobało – interpretacja bajki Andersena, dekoracje – wszystko wzbudziło niekłamany zachwyt młodych widzów. I mimo, że jest to jedna z najsmutniejszych bajek świata, oglądane było z dużym zainteresowaniem.

Uczniowie zwiedzili gabinety terapii zajęciowej – a jest ich tam kilka. Uczestnicy zajmują m.in. się szyciem, ceramiką, pracami w drewnie, kulinariami – a tworzone przez nich prace naprawdę zachwycają. Następnie wspólne śniadanie, wsparte pysznymi bułeczkami miejscowego wypieku.

Ostatnim punktem były wspólne zajęcia plastyczne, których efektem były zabawne mikołaje, stworzone z …. (w poszukiwaniu odpowiedzi zapraszamy do załączników fotograficznych). Było inaczej niż w znanych do tej pory miejscach, ale wspaniale.

Pierwszoklasiści zostali przyjęci bardzo ciepło, życzliwie. Sami mieli okazję uczyć się empatii. Wrócą tam z pewnością, nie jeden raz.
terapia_8 terapia_16
terapia_24 terapia_59
więcej zdjęć

Zmieniony ( 14.04.2017. )