"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Nauka jest jak niezmierne morze.Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.
Stefan Żeromski

21. September 2017, 16:15

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Konkurs Plastyczny "Robomikołaj"

Konkurs Plastyczny "Robomikołaj" Drukuj Poleć znajomemu
21.12.2016.

roboAkademia Dziecięcej Twórczości w Lubinie ogłosiła Konkurs Plastyczny „Robomikołaj”. Celem tego konkursu była przede wszystkim popularyzacja nauk ścisłych takich jak: matematyka i informatyka wśród dzieci w wieku szkolnym. Jednocześnie konkurs ten miał za zadanie podnieść świadomość dzieci na temat robotyki, dziedziny dostępnej nawet dla najmłodszych.

A przy okazji pozwalał na rozwijanie umiejętności logicznego i technicznego myślenia. Tematyką pracy konkursowej był „Robomikołaj”, zaś zadaniem dzieci było wykonanie konstrukcji ciekawego wizualnie robota. Bardzo wielu uczniom spodobał się pomysł tego konkursu i dlatego chętnie wzięli w nim udział.

Tym bardziej jest nam miło poinformować, że aż trzy klasy z naszej szkoły zostały nagrodzone:
-I miejsce: klasa IIId - wychowawca p. Krzysztofa Malinowska (Robomikołaja wykonali: Kacper Detyna, Maciej Prokopczak, Miguel Markowski i Dawid Zając),
-II miejsce: klasy IIIb - wychowawca p. Jolanta Borsuk i IIIe - wychowawca p. Chrystian Halicz.

Swoim wkładem pracy i zaangażowaniem w konkurs, uczniowie za zdobycie I miejsca wygrali warsztaty robotyki dla całej klasy, natomiast za zdobycie II miejsca nagrodą był 45 minutowy pokaz robotów dla całej klasy. Serdeczne gratulacje dla wygranych!

Zmieniony ( 14.04.2017. )