OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

Edukacja przez Szachy

szachy

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Trzeba być kimś, jeśli chce się uchodzić za coś.
Ludwig van Beethoven

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
23. September 2017, 15:01
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
271 dni
17 godzin
58 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Mikołajkowy wyjazd do Wałbrzycha

 foto

Mikołajkowy wyjazd do Wałbrzycha Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
12.12.2016.

w_1W dniu 9 grudnia 2016r. klasa IIc pani Urszuli Tyrpy i klasa IId pani Jagody Szumczyk uczestniczyły w wycieczce do Explora - Parku w Wałbrzychu, gdzie odbyły się zajęcia matematyczno - logiczne dla naszych uczniów.

Podczas zajęć przekonaliśmy się, że matematyka jest wokół nas. Szczególnie interesujące okazały się bliskie powiązania tej dziedziny nauki z przyrodą. Sala doświadczania matematycznego świata przywitała nas mnogością kolorów i eksponatów. Przewodniczka opowiedziała nam jak korzystać z gier, układanek i innych urządzeń. Pomagała uczniom wypróbować sił w układaniu mozaiki. Wszyscy świetnie poradzili sobie z wyznaczonymi zadaniami. Po zabawie w Explora Parku udaliśmy się na zajęcia do Zamku Książ, trzeciego pod względem wielkości w Polsce i jednego z największych w Europie zamku, zwanego Perłą Dolnego Śląska. Tam uczestniczyliśmy z przewodnikiem specjalnie przygotowanej trasie "Baśniowy Książ", podczas której poznawaliśmy zamkowe dzieje z perspektywy mitów, legend i podań. Szukaliśmy skrzydlatego Pegaza, odważnego i sprytnego Herkulesa, oglądaliśmy na freskach pojedynek Ateny z Arachne zamienionej w pająka, dowiedzieliśmy się, dlaczego pobliska skała nazywana jest Skałą Olbrzyma oraz czy perły przyniosły pięknej księżniczce Daisy pecha czy szczęście. Było to wyjątkowe zwiedzanie z przewodnikiem, dzięki któremu historia Zamku Książ przypominała bardziej wspaniałą bajkę niż prawdziwą historię.

Mikołaj zapewnił w tym roku nie lada atrakcję, o czym świadczyły zachwycone i uśmiechnięte twarze  uczestników wycieczki.
w_2 w_3 w_4 w_5
w_6 w_7 w_8 w_9
w_10 w_11 w_12 w_13 w_14

Zmieniony ( 15.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »