"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Oddech dzieci śpieszących do szkoły podtrzymuje świat.
Talmud

21. September 2017, 16:14

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow "Jestem Mistrzem"

"Jestem Mistrzem" Drukuj Poleć znajomemu
14.12.2016.

mistrz_0Uczniowie klasy IVa wzięli udział w akcji profilaktycznej, pt. „Jestem Mistrzem", której organizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie.

Celem tego przedsięwzięcia było promowanie pozytywnych zachowań, tworzenie bezpiecznego klimatu szkoły i poszukiwanie alternatywnych sposobów przeciwdziałania uzależnieniom.

Zadaniem uczniów było przyniesienie fotografii, przedstawiającej ich w czasie wykonywania ulubionego zajęcia. Następnie cała klasa, na godzinie wychowawczej, zaprezentowała przygotowane zdjęcie pozostałym uczestnikom akcji. Dzięki temu podkreślili atuty danego zainteresowania, a także zapoznali się z pasją swoich rówieśników. Czwartoklasiści, pod kierunkiem wychowawcy, kierowali uwagę na korzyści płynące z nieużywania substancji psychoaktywnych. Fotografie uczniów zostały wyeksponowane na holu, aby promować całą akcję.

Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia był udział klasy w warsztacie, pt. ,,Akrobatyka i sztuka ruchu, jako rozwój osobisty, profilaktyka uzależnień, alternatywnych form spędzania czasu wolnego", realizowanym przez Fundację Wspierania Kultury Ruchu OCELOT. Celem warsztatu było ukazanie uczestnikom ich możliwości pracy z ciałem, redukcja stresu i napięcia uczestników przez świadomy wybór różnych form aktywności ruchowej, będącej alternatywną formą spędzania czasu wolnego wobec substancji psychoaktywnych. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia, którym przewodziła p. Ewa Jankowska, artystka „Ocelotu". Dowiedzieli się również, w jaki sposób dążyć do celu, aby go osiągnąć i zostać MISTRZEM.

Cała akcja bardzo spodobała się czwartoklasistom. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto spędzać aktywnie czas.
mist_1 mist_2 mist_3 mist_4
mist_5 mist_6 mist_7 mist_8
mist_9 mist_10 mist_11 mist_12

Zmieniony ( 14.04.2017. )