"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat.
Ludwik Pasteur

21. September 2017, 16:12

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow "Wieczór z Klockoteką"

"Wieczór z Klockoteką" Drukuj Poleć znajomemu
12.12.2016.

klocki_39 grudnia 2016 r. klasy IIe i IIIe wzięły udział w "Wieczorze z Klockoteką", który został podzielony na dwa cykle: robotykę oraz eksperymenty chemiczne.

Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” nauczyciele: Pani Elżbieta Adamczyk-Chełpa oraz Pan Chrystian Halicz realizowali postawione sobie cele: kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów, rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo - ruchowej, kształtowanie wyobraźni przestrzennej - rozwijanie zainteresowań technicznych, wykorzystanie wiedzy z matematyki oraz odkrywanie tajemnic praw natury i rozbudzanie ciekawości świata przez kreatywne zabawy.

Podczas zajęć z robotyki uczniowie w zespołach 4 osobowych konstruowali własne roboty, a następnie ożywili je, tworząc program. Graficzny, intuicyjny język pozwolił dzieciom zgłębiać tajniki programowania oraz strukturę algorytmów.

Następnie każdy wcielił się w rolę prawdziwego naukowca.
Podczas warsztatów poruszone zostały m.in. takie zagadnienia, jak: Jakie sztuczki musi znać detektyw by odkryć trop przestępcy? Jak z chemika zrobić plastyka?  Wulkany – czy należy się ich bać?

Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić jeszcze bardziej szkołę. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny spędzić czas.
klocki_1 klocki_2 klocki_4 klocki_5
klocki_6 klocki_7 klocki_8 klocki_9
klocki_10 klocki_11 klocki_12 klocki_13
aaa_11 aaa aaa_1 aaa_2 aaa_3 aaa_4