"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Minęły czasy szczęśliwej prostoty, trzeba się uczyć, upłynął wiek złoty
Ignacy Krasicki

21. September 2017, 23:17

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Święto Szkoły

Święto Szkoły Drukuj Poleć znajomemu
06.12.2016.

ss_12 grudnia 2016r.  zgodnie z wieloletnią  tradycją obchodziliśmy uroczystość Święta Szkoły. W tym roku przybrała  ona wymiar zadumy, ponieważ przebiegała  w cieniu tragedii, która wydarzyła się w Kopalni ZG „Rudna’’.

By uczcić pamięć tragicznie zmarłych górników akademia rozpoczęła się minutą ciszy, w której udział wzięli również nasi  goście m.in. przedstawiciel Centrali Spółki KGHM p. Robert Leszczyński, Prezes Towarzystwa Ziemi Lubińskiej p. Wanda Wdowiak,  przedstawiciel  ZWR p. Jan Demczak, były  główny specjalista  Departamentu Komunikacji i CRS KGHM Polska Miedź S.A. p. Elżbieta Rot, Proboszcz Parafii św. J. Bosko ks. Stanisław Gorczakowski, Inspektor WOK i Nadzoru  właścicielskiego p. Zenon Sawron, Okręgowy Rzecznik Praw Dziecka p. Elżbieta Palej, Dyrektor ZS nr 2 im. J. Wyżykowskiego w Lubinie p. Marian Szagała, wieloletnia Dyrektor  Domu Dziecka w Jaworze p. Irena Butarla, przyjaciel szkoły p. Paweł Niewodniczański, przedstawiciel Zarządu Koła Łowieckiego „Borsuk’’ przy Nadleśnictwie Lubin p. Justyna Duszyńska, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Fundacji Brata Alberta p. Monika Tomko- Klubek oraz Przewodniczący Rady Rodziców p. Przemysław Perucki.

Jak co roku Święto Szkoły miało szczególne znaczenie dla pierwszaków, którzy po raz pierwszy zaprezentowali się całej szkole. Pierwszoklasiści śpiewająco zdali egzamin ze znajomości alfabetu,  chwaląc się swoimi talentami wokalnymi i recytatorskimi. Z dumą i przejęciem przystąpili do ceremonii pasowania na uczniów, którą zakończyli wpisem do kroniki szkoły. Moment ten wzruszył szczególnie licznie zebranych rodziców i dziadków najmłodszych członków uczniowskiej społeczności.

Uroczystość zyskała szczególną oprawę także dzięki utalentowanym uczniom ze starszych klas , którzy pokazali swoje umiejętności w śpiewie, tańcu, grze na instrumentach, a nawet gimnastyce artystycznej. Podziwialiśmy zespół „Luz’’, Oliwię Stefanowską, uczniów klasy IIIb, Marysię Rogalską w duecie z Kacprem Grześkiewiczem, Lenę Pyzik oraz zespół instrumentalny.  Wysoki poziom gali zdobył uznanie zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów i został nagrodzony gromkimi oklaskami.

A na koniec wszystkim uczniom warto przypomnieć słowa prowadzących, że
„U nas każdy uczy się jak może.
Nie wolno leniwić się i na ławce leżeć.
U nas uśmiechy rozdaje się na przerwach.
Nie wolno dąsać się, krzywić i obrażać.
U nas wrzaski i bieganie nie są w modzie.
Wolno grzecznie siedzieć, słuchać i dobre stopnie dostawać.
U nas każdy swój talent szlifować może.
Wolno śpiewać, grać, tańczyć i recytować.
U nas… "
Jest naprawdę bardzo miło!
ss_6 ss_18 ss_41 ss_92
więcej zdjęć

Zmieniony ( 15.02.2017. )