"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Seneka Młodszy

21. September 2017, 23:22

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości Drukuj Poleć znajomemu
15.11.2016.

niepodleglosc_1„Na każdym kroku walczyć będziemy o to,
aby Polska - Polską była!
Aby w Polsce - po polsku się myślało!"

kard. Stefan Wyszyński

Dnia 10. listopada odbył się poranek historyczny z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas VI oraz dwuosobowe delegacje z klas V i IV.

Poszczególni uczniowie z klasy VI b, Va i Vb, w trakcie uroczystości,  przypomnieli wydarzenia związane z niewolą Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.

Klasa IV b, stanowiąca w całości chór, odśpiewała patriotyczne pieśni, m. in. „My, pierwsza Brygada", „Piechota", czy „Wojenko, wojenko".

Przepiękny występ wzruszał oraz jednoczył we wspólnym przeżywaniu rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcał do wspólnego śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych.

Na koniec Pani Dyrektor – mgr Krystyna Filon podziękowała wszystkim za polską lekcję historii.

Organizatorzy poranku historycznego: p. Joanna Starzyńska i p. Alicja Mikołajczyk.
niepodleglosc_2 niepodleglosc_3 niepodleglosc_4 niepodleglosc_6

Zmieniony ( 05.01.2017. )