"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Seneka Młodszy

21. September 2017, 23:17

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow "Śniadanie daje moc" w klasach IIa, IId i IIIe

"Śniadanie daje moc" w klasach IIa, IId i IIIe Drukuj Poleć znajomemu
15.11.2016.

sniadanie_0"Śniadanie daje moc" pod takim hasłem prowadzony jest projekt edukacyjny w którym uczestniczą uczniowie naszej szkoły, mający na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

8 listopada uczniowie klas: IIa, IId i IIIe wspólnie z wychowawcami przygotowali drugie śniadanie. Na stole znalazły się: pieczywo, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce, warzywa, płatki owsiane, otręby. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne, a przede wszystkim zrobione samodzielnie.

Po takim śniadaniu uczniowie nabrali dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Wspólne śniadanie wychowawcy poprzedzili zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku, rozmawiali o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak łączyć smaki, jakie produkty należy jeść, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Co to jest piramida żywieniowa i jak należy ją odczytywać?

Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.
sniadaniee_1 sniadaniee_2 sniadaniee_3 sniadaniee_4
sniadaniee_5 sniadaniee_6 sniadaniee_7 sniadaniee_8
sniadaniee_9 sniadaniee_10 sniadaniee_11 sniadaniee_12

Zmieniony ( 05.01.2017. )