OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Mechanika jest rajem nauk matematycznych, gdyż przez nią dochodzi się do owoców matematyki.
Leonardo da Vinci

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 23:07
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
9 godzin
53 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Muzyka szkocka

 foto

Muzyka szkocka Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
31.10.2016.

szkocja_0Muzyka szkocka, ale także taniec, śpiew oraz instrumenty, to jedna z najbardziej ciekawych odmian muzycznych w Europie. Charakterystyczne stroje i głośne dudy mieli okazję zobaczyć i usłyszeć uczniowie klas IIIc, IIId, Va i Vb.

27 października 2016r. gościliśmy w naszej szkole pana Witolda Konopkę – człowieka z pasją. Nasz gość opowiadał dzieciom o muzyce, tradycjach, kulturze i historii Szkocji. W kraju tym był tylko jeden raz. Ten jeden raz wystarczył, aby się Szkocją w pełni zafascynować. Urzekła pana Witolda i nadal urzeka jej historia, literatura, architektura, kulinaria, język, muzyka (oczywiście folkowa!) oraz zapierające dech w piersiach widoki. Malownicze góry, niziny i doliny, bogate architektonicznie miasta… Przede wszystkim jednak dbałość, z jaką w tym kraju obchodzi się z kulturą i tradycjami, widoczną poprzez łączenie, przy wielu okazjach, przeszłości z teraźniejszością.

Wystarczyła jedna podróż, by pan Witold Konopka nie mógł spędzić jednego dnia bez przeczytania chociażby drobnej informacji na temat Szkocji, posłuchania kilku utworów w wykonaniu szkockich zespołów czy też zagrania samemu, na dudach, choćby jednego ze szkockich marszy, reel’ów czy jig’ów. Od dwóch lat, pod okiem Lindsaya Davidsona, uczy się grać na Wielkich Dudach Szkockich (Great Highland Bagpipes).

Ponadto, jest jednym ze współorganizatorów ogólnopolskiego festiwalu tańca i muzyki celtyckiej „Celtycki Gotyk Toruń”. W wolnym czasie zaś stara się zarazić swą miłością do Szkocji Polaków. W naszej szkole z pewnością się to panu Witoldowi udało. Koncert dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Spotkanie z p. Witoldem zorganizowali wychowawcy klas IIIc (p. K. Gorzelnik), IIId (p. K. Malinowska), Va (p. M. Fecko) i Vb (p. A. Biernat).
szkocja_2 szkocja_3 szkocja_5 szkocja_6
szkocja_7 

Zmieniony ( 17.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »