"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Jonathan Carroll

21. September 2017, 23:18

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wycieczka do skansenu w Ochli

Wycieczka do skansenu w Ochli Drukuj Poleć znajomemu
22.10.2016.

ochla_1Uczniowie klasy IIIc i IIId wybrali się na wycieczkę do skansenu w Ochli, koło Zielonej Góry. Organizatorkami wyjazdu były nauczycielki p. Krystyna Gorzelnik i p. Krzysztofa Malinowska.

Program wycieczki był pełen atrakcji, gdyż uczniowie pod kierunkiem specjalistów mieli okazję poszerzyć swój krąg zainteresowań sztuką.

Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego. Uczniowie spacerowali ścieżkami
, gdzie podziwiali zgromadzone na terenie skansenu zabytkowe obiekty wiejskiego budownictwa oraz ekspozycje znajdujące się w ich wnętrzach.

Następnym działaniem było wyrabianie masła. Dla wszystkich było to pierwsze własnoręcznie zrobione tego typu „dzieło”. Gospodyni poczęstowała dzieci maślanką oraz chlebem posmarowanym masełkiem.

Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjno - teatralnych prowadzonych przez aktorkę: panią Małgorzatę Wower, opartych na motywach baśni M. Konopnickiej „Jak to ze lnem było”. Następnie dzieci wykonały rysunki malowane na szkle, które zabrały ze sobą do domu.

Pobyt w Ochli został zakończony zabawami na świeżym powietrzu.

Wycieczka w skansenie podobała się wszystkim uczniom.
ochla_2 ochla_3 ochla_4 ochla_5
ochla_6 ochla_8 ochla_9

Zmieniony ( 17.12.2016. )