"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Rozmawiać i poznawać na tym polega szczęście.
Platon

21. September 2017, 16:12

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wycieczka klas IIb i IIIa do Ekomuzeum Wrzosowa Kraina

Wycieczka klas IIb i IIIa do Ekomuzeum Wrzosowa Kraina Drukuj Poleć znajomemu
20.10.2016.

bo_013 października 2016r. uczniowie klas IIb i IIIa wraz z p. O. Sobkowicz i p. E, Kiragą oraz rodzicami mieli okazję przekonać się jak piękne są Bory Dolnośląskie w jesiennej szacie. Odwiedzili Ekomuzeum, będące częścią malowniczej Wrzosowej Krainy.

Po przybyciu do „Wrzosowej Chaty” we wsi Borówki okazało się, że czeka na nich wiele miłych niespodzianek. Na pierwszych warsztatach kulinarnych wszyscy bawili się w kucharzy, robili litewskie pierożki, które były pieczone w piecu Baba Jaga.

Wraz z przewodnikiem zwiedzali atrakcje wsi.
Zobaczyli wiele wiejskich i leśnych zwierząt, przebywających w zagrodach przydomowych oraz obok lasu. Podziwiali pomnik przyrody. Była to „Lipa Wróżka’’, licząca sobie około 250 lat. Prawdopodobnie to magiczne drzewo spełnia wszystkie marzenia po dotknięciu pnia.

Po powrocie do gospodarstwa skonsumowali przepyszne pierożki z sosem czosnkowym i twarożkiem.
Ich smak był wspaniały.

Wielką atrakcją okazały się warsztaty zielarskie, polegające na wykonaniu woreczków zapachowych, wypełnionych aromatycznymi ziołami, pochodzącymi z ogrodu pani Bogusi, właścicielki „Wrzosowej Chaty''. W tym miejscu można zaprzyjaźnić się z ziołami, zarówno poprzez smak, dotyk, jak i zapach oraz przeżyć fascynującą zabawę przy tworzeniu własnych zielarskich kompozycji. Gospodyni zaprosiła nas do ziołowego ogródka, gdzie uczniowie dotykali ziół i rozróżniali zapachy.

Po zakończonej wędrówce, wszyscy odpoczywali w ogrodzie, bawiąc się i podziwiając piękne rośliny. Czekała na nich jeszcze jedna atrakcja, ognisko z pieczonymi kiełbaskami, które smakowały wybornie.

W doskonałych humorach i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.
bo_5 bo_13 bo_19 bo_24
więcej zdjęć

Zmieniony ( 17.12.2016. )