"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Rozmawiać i poznawać na tym polega szczęście.
Platon

21. September 2017, 16:16

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Międzynarodowy Dzień Zwierząt

Międzynarodowy Dzień Zwierząt Drukuj Poleć znajomemu
12.10.2016.

zwierz Jak każe szkolna tradycja 7 października 2016r. klasy I-III obchodziły Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Każdego roku odbywa się wspólne spotkanie wszystkich klas młodszych, uświetnione przedstawieniem przygotowanym przez Zespół Teatralny „Pchełki”.

Honorowymi gośćmi  na apelu były: pani Dyrektor Bożena Małek oraz pani Wicedyrektor Krystyna Filon. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IIIc i VI. Po przedstawieniu została pokazana prezentacja multimedialna pt. „Schroniska dla bezdomnych zwierząt”. Zaproszeni goście, nauczyciele i obecni uczniowie byli niezwykle wzruszeni historią tych biednych zwierząt.

Zwyczajowo  pierwszaki są przyjmowane do grona Towarzystwa Przyjaciół Lasu i uroczyście ślubują dbać o rośliny i zwierzęta – nie tylko leśne. Wszystkie klasy 1-3 przygotowują prezenty dla zwierzaków – karmę dla bezdomnych psów i kotów oraz smakołyki dla leśnych zwierzaków – kasztany i żołędzie. W tym roku do naszej akcji dołączyły się również dzieci z Przedszkola nr 7. Wobec tego zebraliśmy mnóstwo kasztanów oraz karmy dla psów i kotów.

Pomaganie zwierzętom w Ósemce nie jest jednorazową akcją w Dniu Zwierzaka. Pamiętamy o nich również zimą, a wszyscy uczniowie szkoły każdego miesiąca oddają jedną złotówkę na utrzymanie naszego konia, który przebywa w Fundacji „Tara”.

Apel przygotowały: p. Krystyna Gorzelnik, p. Krzysztofa Malinowska, p. Urszula Tyrpa i p. Barbara Rudnicka.

zwierz_1 zwierz_2 zwierz_3 zwierz_4
zwierz_5 zwierz_6 zwierz_7 zwierz_8
zwierz_9 zwierz_10 zwierz_11 zwierz_12
zwierz_13 zwierz_14