Edukacja przez Szachy

szachy

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

23. September 2017, 13:05

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Z wizytą u Goldena

Z wizytą u Goldena Drukuj Poleć znajomemu
11.10.2016.

piskorzyna_1Uczniowie klas IVa oraz Vb wraz z wychowawczyniami p. Alicją Mikołajczyk i p. Anetą Biernat odwiedzili schronisko Tara w Piskorzynie, przywożąc pozdrowienia dla Goldena, pracowników schroniska oraz dary ofiarowane przez uczniów naszej szkoły.

Uczniowie przywieźli dla naszego konia oraz innych zwierzaków prezenty - jabłka, karmę, koce na legowiska, a nawet gwoździe do naprawiania zagród i dachów. Spotkanie ze zwierzętami żyjącymi  w Tarze było dla uczniów dużym przeżyciem. Z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o losach zwierząt, a w szczególności Goldena. Czuli się usatysfakcjonowani, że dzięki ich pomocy może być szczęśliwy, zdrowy i zadbany. W nagrodę za pomoc pracownicy schroniska przygotowali dla dzieci ognisko i przepyszne pieczone ziemniaki.

Na koniec udało się dotrzeć do pastwisk, gdzie o tej porze roku przebywają konie. Było to niezwykłe spotkanie, które utwierdziło dzieci w przekonaniu, że wspieranie opuszczonych zwierząt to powinność każdego człowieka. Dobrze, że wszyscy uczniowie naszej szkoły o tym pamiętają, a dzięki pomocy i zaangażowaniu swoich rodziców mogą to zobowiązanie realizować przez cały rok.
piskorzyna_2 piskorzyna_3 piskorzyna_4 piskorzyna_5
piskorzyna_6 piskorzyna_7 piskorzyna_8 piskorzyna_9
piskorzyna_10 piskorzyna_11 piskorzyna_12 piskorzyna_13
piskorzyna_14 piskorzyna_15 piskorzyna_16 piskorzyna_17