"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych.
Gabriel Laub

21. September 2017, 23:08

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wycieczka klas IIc, IId, IIe i IIIe do Zielonej Góry i Nowej Soli

Wycieczka klas IIc, IId, IIe i IIIe do Zielonej Góry i Nowej Soli Drukuj Poleć znajomemu
11.10.2016.

centrum_128 września 2016r. klasy IIc (wych. p. Urszula Tyrpa), IId (wych. p. Jagoda Szumczyk, IIe (wych. p. Elżbieta Adamczyk-Chełpa) i IIIe (wych. p. Chrystian Halicz) udały się na wycieczkę do Zielonej Góry i Nowej Soli.

Po przybyciu na miejsce, rozpoczęliśmy naszą przygodę od Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Od razu po wejściu do środka zrobiło się bardzo ciekawie, gdyż każdy mógł dowiedzieć się jak wyglądają planety, podejść do różnych wag, które pokazywały, ile ważymy na innych planetach, np. na Wenus, Marsie, czy Saturnie. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w projekcji filmu "Mała Gwiazdeczka", który opowiadał o „przeciętnej” żółtej gwiazdce, przemierzającej Wszechświat w poszukiwaniu własnych planet by móc je ogrzewać i chronić. W trakcie swojej podróży spotykała wiele różnych obiektów, między innymi inne gwiazdy. To dzięki tym spotkaniom dowiedzieliśmy się z czego zrobione są gwiazdy, co powoduje, że każda z nich jest wyjątkowa i odkryliśmy, że gwiazdy łączą się, tworząc galaktyki, poznając niemal naocznie nasz Układ Słoneczny.

Po projekcji wybraliśmy się do „Krainy Słodkości”, gdzie mogliśmy zobaczyć jak powstają cukierki oraz lizaki o różnych smakach i kształtach. Panie tworzyły je z gorącego karmelu, który barwiły za pomocą naturalnych wyciągów z owoców i warzyw. Widzieliśmy cały etap powstawania słodyczy i każdy z uczniów mógł samodzielnie zrobić swojego własnego lizaka.

Pełni nowej wiedzy, udaliśmy się na szczyt wzgórza gdzie znajduje się symbol Zielonej Góry, chętnie odwiedzana Palmiarnia w której podziwialiśmy egzotyczne gatunki roślin i zwierząt, a z tarasu widokowego widzieliśmy okolicę i panoramę Zielonej Góry.

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na krótki wypoczynek w nowosolskim Parku Krasnala, by poznać największego krasnala na świecie, ponad pięciometrowego Solusia, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, widzieliśmy również jego żonę Lusię, olbrzymiego niedźwiedzia Gryzzli, dinozaury oraz wiele innych gipsowych zwierząt, a na wspaniałym, krasnoludkowym placu zabaw spędziliśmy niezapomniane chwile.

Ten dzień zbyt szybko się skończył, ale na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.
centrum_2 centrum_3 centrum_4 centrum_5
centrum_6 centrum_7 centrum_8 centrum_9
centrum_10 centrum_11 centrum_12 centrum_13
centrum_14 centrum_15 centrum_16 centrum_17