Edukacja przez Szachy

szachy

Bądźcie samoukami, nie czekajcie aż was nauczy życie.
Stanisław Jerzy Lec

23. September 2017, 13:06

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow List od Tary: październik 2016

List od Tary: październik 2016 Drukuj Poleć znajomemu
11.10.2016.

past_8Drodzy Przyjaciele

Jesień rozgościła się już na dobre. Dlatego również w Tarze przygotowujemy się na przyjście zimy i powrót koni z letniego wypasu.

Bardzo dużo czasu poświęcamy na zbieranie funduszy na remont dachu nad główną stajnią.Cały czas nie mamy pełnej kwoty, ale odwiedzają nas sponsorzy i przedstawiciele mediów, którzy chcą pomóc nam nagłośnić naszą prośbę. Dołączają do nas kolejni ludzie o wielkich sercach – nowi Rodzice naszych podopiecznych. Dzięki pomocy Was wszystkich, jedno jest pewne: konie wrócą do suchej i bezpiecznej stajni. Jeśli zbiórka dalej będzie tak dobrze szła, nie tylko zabezpieczymy dach na najbliższą zimę, ale może uda się również wyremontować go na najbliższe lata. Dlatego trzymajcie kciuki i proście w naszym imieniu o pomoc wszędzie, gdzie tylko możecie! Artykuł i zdjęcia dachu zobacz

Oczywiście nasze koniska cały czas są na pastwiskach.
pastw_1 pastw_4 pas_5 pastw_6
 więcej zdjęć

Chociaż zrobiło się trochę chłodniej, to pogada nadal jest bardzo łaskawa dla zwierząt. Trawy mają pod dostatkiem, jeszcze na kilka tygodni, więc niech cieszą się tą namiastką wolności jak najdłużej. Przenieśliśmy się na ostatnie pastwiska w tym sezonie, tuż obok siedliska susłów. Konie dzielnie zniosły przeprowadzkę.  Dla nas to było kilka dni wytężonej pracy, ale wszystko poszło naprawdę gładko. Zapraszamy serdecznie w odwiedziny, to ostatnia okazja w tym roku, żeby pobyć na pastwiskach Tary!
Przeprowadzkę koni zobacz

Z kolei konie, które zostały w schronisku dokarmiamy już powoli sianem. W tarowym parku nadal jest jeszcze trochę trawy, ale potrzeby koni są nieco większe. Dlatego mogą dodatkowo jeść sianko, plus oczywiście marchewki i owies dla koni, które potrzebują dokarmiania.

Pozdrowienia od podopiecznego. Zdjęcia Goldena
gold_1 gold_2 gold_3 gold_4
gold_5 gold_6 gold_7 gold_8
gold_9 gold_10 gold_11 gold_12

Tara włączyła się również w obronę życia innych naszych czworonożnych przyjaciół. Chodzi oczywiście o udział w ogólnoświatowym proteście przeciwko torturowaniu i brutalnym zabijaniu psów na festiwalach psiego mięsa w Chinach. W końcu kochamy wszystkie żywe stworzenia, dlatego na miarę naszych możliwości będziemy ich bronić, ponieważ nie są w stanie obronić się same, i brać udział we wszelkich akcjach.
Relacja z protestu w Warszawie znajduje się na naszej stronie oraz Facebook’u.

Jednocześnie nasz prawnik konstytucjonalista cały czas przygotowuje i wysyła kolejne pisma, by stworzyć bazę pod następne kroki. We wtorek Scarlett wzięła udział w spotkaniu Parlamentarnego Klubu Przyjaciół Zwierząt
, na którym dyskutowano o umieszczeniu koni obok zwierząt, uważanych za symbole Polski, jak orzeł czy bocian. W końcu rola koni w historii Polski jest ogromna, a ich zasługi nieocenione. To mógłby być kolejny krok w walce o nasz cel: zapisanie w ustawie, że koń to zwierzę towarzyszące. Poza tym, wysyłanie symboli narodowych do rzeźni nie jest dobrze widziane… Dlatego staramy się być wszędzie i brać udział w dyskusjach. Potrzebujemy wsparcia społeczeństwa, żeby naprawdę zmienić zapis w ustawie. Tylko wspólnymi siłami możemy zwyciężyć!

Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość, że kolejny raz mail przychodzi z opóźnieniem, ale jak sami widzicie dużo się dzieje. Walczymy jednak wspólnie w ważnej sprawie i za to ogromnie dziękujemy!

Pozdrawiam serdecznie:                                                                                       Weronika Duszak: koordynator ds. adopcji

Zmieniony ( 17.12.2016. )