"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Minęły czasy szczęśliwej prostoty, trzeba się uczyć, upłynął wiek złoty
Ignacy Krasicki

21. September 2017, 23:12

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow "Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo"

"Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo" Drukuj Poleć znajomemu
01.10.2016.

szkola1

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie uzyskała certyfikat, w konkursie „Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo”, w roku szkolnym 2015/2016, organizowanym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Na 151 szkół, które wysłały sprawozdania, certyfikat zdobyło tylko 13 szkół podstawowych z Dolnego Śląska. Głównym celem konkursu było poprawienie stanu bezpieczeństwa uczniów w szkole oraz w środowisku lokalnym, m. in. dzięki edukacji społeczno - prawnej oraz profilaktyce agresywnych zachowań.

Zadaniem każdej szkoły było przeprowadzenie diagnozy wstępnej stanu bezpieczeństwa na podstawie sporządzonych ankiet, dotyczących poczucia bezpieczeństwa uczniów. Dzięki zebranym informacjom opracowano własny program „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo", który został wdrożony w działania szkoły. Po zakończonym programie przeprowadzono diagnozę końcową oraz analizę porównawczą, z której wyciągnięto wnioski końcowe, zawarte w sprawozdaniach.

W projekcie wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły: p. Agnieszka Siudzińska – koordynator konkursu, p. Kamila Borowiec, p. Alicja Mikołajczyk, p. Katarzyna Młynarczyk i p. Jagoda Szumczyk.

sdob1

Zmieniony ( 17.12.2016. )