OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Każdy nowy dzień jest kwiatem Który zakwita w naszych rękach.
Adam Mickiewicz

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 23:06
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
9 godzin
53 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Europejski Dzień Języków Obcych

 foto

Europejski Dzień Języków Obcych Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
29.09.2016.

edj_1 26 września 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele języków obcych wraz z członkami Klubu Europejskiego zorganizowali znaną już wszystkim imprezę Smaki Europy.


Każda klasa przygotowała znane potrawy kraju europejskiego, wcześniej wyznaczonego w losowaniu. Od rana w poniedziałek słodkości i specjały zapełniły stoły. Uczniowie przygotowali się do tego święta wspaniale. Potrawy były oznaczone flagami państw, przepisami. Sprzedający pomalowali swoje buzie kolorami państw.

Tego dnia można było oglądać w szkole wcześniej przygotowane wystawy np. albumy ze zdjęciami z różnych ciekawych miejsc w Europie. Na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego uczniowie wyszukiwali i zapisywali znane słówka w różnych językach. Plakaty zostały rozwieszone w całej szkole. Bawiliśmy się przy tym doskonale.

Na lekcjach śpiewaliśmy również znaną w Europie piosenkę Panie Janie w czterech językach: polskim, angielskim, hiszpańskim oraz francuskim. Podczas imprezy udało nam się zebrać 700 zł! Pieniążki zostaną przeznaczone dla TPD, wesprzemy również ogólnopolską akcję, do której przyłączyliśmy się w tym roku Grosz do Grosza.

Szczególnie pragniemy podziękować Rodzicom, bez których nasze obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych nie odbyłyby się. Dziękujemy za wspaniałą postawę, pomoc, dyspozycyjność, poświęcony czas dla naszej akcji.


                                                                   Nauczyciele języków obcych

edj_6 edj_13 edj_20 edj_28
więcej zdjęć 

Zmieniony ( 17.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »