"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Każdy nowy dzień jest kwiatem Który zakwita w naszych rękach.
Adam Mickiewicz

21. September 2017, 23:06

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych Drukuj Poleć znajomemu
29.09.2016.

edj_1 26 września 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele języków obcych wraz z członkami Klubu Europejskiego zorganizowali znaną już wszystkim imprezę Smaki Europy.

Każda klasa przygotowała znane potrawy kraju europejskiego, wcześniej wyznaczonego w losowaniu. Od rana w poniedziałek słodkości i specjały zapełniły stoły. Uczniowie przygotowali się do tego święta wspaniale. Potrawy były oznaczone flagami państw, przepisami. Sprzedający pomalowali swoje buzie kolorami państw.

Tego dnia można było oglądać w szkole wcześniej przygotowane wystawy np. albumy ze zdjęciami z różnych ciekawych miejsc w Europie. Na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego uczniowie wyszukiwali i zapisywali znane słówka w różnych językach. Plakaty zostały rozwieszone w całej szkole. Bawiliśmy się przy tym doskonale.

Na lekcjach śpiewaliśmy również znaną w Europie piosenkę Panie Janie w czterech językach: polskim, angielskim, hiszpańskim oraz francuskim. Podczas imprezy udało nam się zebrać 700 zł! Pieniążki zostaną przeznaczone dla TPD, wesprzemy również ogólnopolską akcję, do której przyłączyliśmy się w tym roku Grosz do Grosza.

Szczególnie pragniemy podziękować Rodzicom, bez których nasze obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych nie odbyłyby się. Dziękujemy za wspaniałą postawę, pomoc, dyspozycyjność, poświęcony czas dla naszej akcji.

Nauczyciele języków obcych

edj_6 edj_13 edj_20 edj_28
więcej zdjęć

Zmieniony ( 17.12.2016. )