"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat.
Ludwik Pasteur

21. September 2017, 23:07

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki Drukuj Poleć znajomemu
26.09.2016.

kropk_0Klasy p. Uli Tyrpy, p. Jagody Szumczyk, p. Joli Borsuk i p. Chrystiana Halicza po raz pierwszy przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat, 15 września, obchodzi się International Dot Day.

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Obchody tego dnia, klasy zaczęły od opowieści H. Reynoldsa, każdy z wychowawców po obejrzeniu z uczniami filmu animowanego opartego na książce "The Dot", omówił przesłanie historii, a także pomógł uzmysłowić uczniom, że każdy z nich posiada jakiś talent. Nauczyciele przygotowali również kropkowe zadania, na koniec każdy zaczął tworzyć coś swojego i oryginalnego za pomocą znaku kropki, powstały prawdziwe kropkowe dzieła sztuki. To był naprawdę dzień pełen emocji, świetnej, twórczej oraz kreatywnej zabawy. Wszyscy świetnie się bawiliśmy odkrywając swoje talenty.

Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.
kropkaaa_1 kropkaaa_2 kropkaaa_3 kropkaaa_4
kropkaaa_5 kropkaaa_6 kropkaaa_7 kropkaaa_8
kropkaaa_9 kropkaaa_10 kropkaaa_11 kropkaaa_12

Zmieniony ( 30.11.2016. )