OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.
William Shakespeare

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 16:15
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
16 godzin
44 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow III Bieg Dinusia

 foto

III Bieg Dinusia Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
19.09.2016.

dinoTo był dzień pełen emocji:-) Oczywiście tych pozytywnych! Dopisały humory, uczestnicy i pogoda. W niedzielę 11 września br. odbyła się już trzecia edycja Biegu Dinusia, który tradycyjnie odbył się w Parku Wrocławskim w Lubinie.


Podobnie jak w latach ubiegłych w biegu wzięła udział liczna reprezentacja naszej szkoły - 15 uczniów, a wśród nich troje pierwszaków z klasy Ia. W sumie w sportowej zabawie wzięło udział prawie 300 uczestników, w 3 kategoriach wiekowych. Najmłodsi wraz z rodzicami wyruszyli na trasę w biegu "Spacerówek".

Podczas zmagań liczyła się dobra zabawa i sportowa rywalizacja fair play, jednak najważniejszy był szczytny cel przedsięwzięcia, bo wpisowe zgłoszonych uczestników oraz środki zebrane do puszek w trakcie zabawy zostały przekazane 3 letniemu Karolkowi, chorującemu na autyzm.

W niedzielny poranek odbyły się biegi eliminacyjne w poszczególnych kategoriach. Najszybsze dzieci z poszczególnych biegów zakwalifikowały się do finałów, które rozpoczęły się po godz.14-tej.

Uznanie dla młodych zawodników w oczach kibiców rosło z każdą godziną, z każdym przebiegniętym metrem i rosnącą temperaturą na słupkach termometrów. Podczas głośnego dopingu w pełnym słońcu nikt nie oszczędzał gardeł i sił. Biegacze i biegaczki zdawali się jednak nie odczuwać niedogodności pogodowych i każdy z nich dał z Siebie dosłownie wszystko! Była wola walki, determinacja, poświęcenie, przezwyciężenie swoich słabości. Ostatecznie uczniowie naszej szkoły  w klasyfikacji drużynowej zajęli 2 miejsce.

W kategorii wiekowej 5-6 lat dwie uczennice klasy Ia zajęły miejsca w pierwszej szóstce (Matylda Latoń stanęła na najwyższym stopniu podium, zaś Katarzyna Gomulicka okazała się dziewczyną na "6-tkę". Na uznanie zasługuje również uczeń klasy Ia Dawid Rysz, który zajął 6 miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i otarł się o ścisły finał.

W kategorii wiekowej 7-9 lat w pierwszej ósemce znalazły się 4 uczennice naszej szkoły: Zuzanna Gaber, Natalia Gomulicka, Wiktoria Szczepańczyk i Oliwia Rysz. Zuzanna zajęła miejsce 2, zaś Natalia spisała się podobnie jak jej młodsza siostra na "6-tkę".

W tym dniu zwycięzcą był każdy kto podjął wyzwanie i stanął na linii mety, by w piękny sposób uczcić święto sportu i dołożyć swoją cegiełkę radości dla 3 letniego Karolka! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!
dino_1 dino_2 dino_3 dino_4
dino_5 dinoo_2 dinoo_3 dinoo_4
dinoo_5 dinoo_6 dinoo_7

Zmieniony ( 30.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »