Edukacja przez Szachy

szachy

Bądźcie samoukami, nie czekajcie aż was nauczy życie.
Stanisław Jerzy Lec

23. September 2017, 13:05

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow List od Tary: wrzesień 2016

List od Tary: wrzesień 2016 Drukuj Poleć znajomemu
07.09.2016.

pastwiska_3Drodzy Opiekunowie

Ostatnie dni były dla nas bardzo ciężkie, pożegnaliśmy dwóch wspaniałych przyjaciół i członków naszej wspólnej tarowej rodziny –
Grosika i Hippę.

Oboje byli z nami przez wiele lat, dzięki Waszej pomocy daliśmy im nowe życie, spokojne, wśród przyjaciół, mieli wszystko, czego potrzebowali do ostatniej chwili. Odeszli na swojej ziemi, kochające dłonie, które znali, odprowadziły ich za Tęczowy Most, pożegnało ich rżenie przyjaciół. Dziękujemy!

Życie w Tarze płynie swoim torem – uzupełniamy zapasy na zimę, cały czas skupujemy siano, słomę i owies. W końcu lato nie trwa wiecznie i nasze konie niedługo wrócą do schroniska. Jednak póki co korzystają z tego, co najlepsze. Zapraszamy w odwiedziny!

Tymczasem, spójrzcie jak tam pięknie. Cieszą się nie tylko konie.
pastwiska_14 pastwiska_55 pastwiska_39 pastwiska_23
więcej zdjęć

Korzystając z okazji, serdecznie dziękujemy Wam również za wizyty przed, po i oczywiście w czasie tegorocznego
Zjazdu Rodziców Chrzestnych. Dla nas to wyjątkowy czas, przebywanie z Wami, patrzenie ile radości sprawia Wam kontakt z Waszymi końskimi dziećmi, wspólne rozmowy. Tym razem również my naładowaliśmy baterie :)

Zdjęcia podopiecznego Goldena
g_1 g_2

Dlatego tym razem prosimy Was o pomoc w promowaniu idei Wirtualnej Adopcji w Tarze. Sami wiecie jak wiele możemy zdziałać dzięki Waszej pomocy! Zdajcie sobie również doskonale sprawę jak kosztowne jest utrzymanie konia, a my staramy się dać im wszystko, co najlepsze. Jedzenie, witaminy, koszty leczenia.

Poza tym nasza walka to nie tylko wykupywanie koni z koszmarnych warunków czy transportów do rzeźni. To również walka na zupełnie innym poziomie – naszym celem jest zmiana zapisu w ustawie na: KOŃ JEST ZWIERZĘCIEM TOWARZYSZĄCYM. Tara jest symbolem tej walki, ale chcemy uratować  wszystkie konie. I wiemy, że to się w końcu uda! Nasz prawnik cały czas działa, przygotowuje dokumenty, sprawdza wszelkie drogi prawne i rozwiązania. Choć tej pracy nie widać gołym okiem, cały czas coś dzieje się w tym temacie.

Tarowy Dział Adopcji zobacz

Zapraszajcie znajomych, dzielcie się linkami na Facebook’u! Tylko razem możemy zmienić rzeczywistość!

Pozdrawiam serdecznie:
                                           Katarzyna Kawka: koordynator ds. adopcji

Zmieniony ( 30.11.2016. )