Edukacja przez Szachy

szachy

Największą mądrością jest czas, wszystko ujawni.
Tales z Miletu

23. September 2017, 14:59

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Kwietniowe pozdrowienia z Tary

Kwietniowe pozdrowienia z Tary Drukuj Poleć znajomemu
04.05.2016.

gold_1Drodzy Opiekunowie

Kalendarzowa wiosna już w pełni, ale jeszcze tego nie odczuwamy. Jak na tę porę roku jest jeszcze dość zimno, a i często też pochmurnie i deszczowo.

Konie ciągle jeszcze nocują w stajni. Dopiero zaczynają jeść trawę, w dalszym ciągu ich główne menu to owies i siano. Zmianę pożywienia u koni przeprowadza się stopniowo, gdyż te wielkie i silne zwierzęta mają bardzo wrażliwe przewody pokarmowe. Niedługo zaczną się pastwiska… większa część stada wyjedzie na wakacje – do końskiego raju, gdzie będą miały wielkie przestrzenie i trawę po pachy (przynajmniej na początku). W Tarze aktualnie trwa akcja „kowal”.

Łącznie mamy do zrobienia 484 kopyta. Dziennie spod cęgów kowala wychodzi ok. 50 kopyt – to zależy głównie od stanu kopyt (niektóre konie trafiły do schroniska z ochwatem) oraz grzeczności koników, bo nie wszystkim się te manikiury podobają.

Pozdrawiam serdecznie:
                                                    Katarzyna Kawka: koordynator ds. adopcji

Kwietniowe zdjęcia Goldena

gold_0 gold_2 gold_3 gold_4
gold_5 gold_6 gold_7 gold_8
gold_9 gold_10 gold_11 gold_12

Zmieniony ( 06.07.2016. )