Edukacja przez Szachy

szachy

Największą mądrością jest czas, wszystko ujawni.
Tales z Miletu

23. September 2017, 14:57

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow "Akcja Zajączek"

"Akcja Zajączek" Drukuj Poleć znajomemu
19.03.2016.

zajacPrzez dwa tygodnie marca 2016 roku uczniowie klas: Ia, Id, Ie, IIe i IId brali udział w "Akcji Zajączek" organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci..

Jej celem była zbiórka słodyczy i żywności dla rodzin dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, pensjonariuszy Hospicjum Domowego oraz Hospicjum Dziecięcego we Wrocławiu, aby mogły przeżyć  w dostatku i radości nadchodzące Święta Wielkanocne.

Przez kilkanaście dni najmłodsi uczniowie szkoły ze szczerą radością i budzącym podziw zaangażowaniem gromadzili wypełnione łakociami i świątecznymi artykułami reklamówki (zakupów dokonywali oczywiście rodzice). Bycie współodpowiedzialnymi za los innych członkami społeczeństwa  jest tak samo ważne jak umiejętności czytania, pisania i liczenia. Tego właśnie uczyła  dzieci akcja TPD.

Pełna świadomość celu i emocjonalne podejście malutkich "obywateli" do społecznej pracy spowodowały, że wszystko, co zgromadzili pod opieką wychowawców (p. Anny Janich, p. Barbary Turbak, p. Jadwigi Szumczyk, p. Krzysztofy Malinowskiej i p. Chrystiana Halicza) trzeba traktować jako prawdziwy dar serca.
zajacze_1 zajacze_3 zajacze_4 zajacze_6
ddd111

Zmieniony ( 21.05.2016. )